Salı, Eylül 26, 2023
spot_img
Ana SayfaKent HaberleriBursaBursa'da ‘Büyük buluşma ormanı’

Bursa’da ‘Büyük buluşma ormanı’

Bursa Büyükşehir belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın göreve başlaması nedeniyle düzenlenen Bursalılarla buluşma toplantısına çiçek gönderilmesi yerine fidan dikilmesi önerisi karşılığını buldu. Bursalıların yoğun ilgi gösterdiği buluşma için açılan Bursa Orman Bölge Müdürlüğü hesabına 8 bin 240 TL bağış yapıldı ve 824 fidan dikilmesine katkı sağlandı. Fidan dikim kampanyasının devam ettiğini belirten Başkan Aktaş, tüm vatandaşlara gösterdikleri hassasiyet nedeniyle teşekkür etti.

 

Bursa Orman Bölge Müdürü Arif Can, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı makamında ziyaret edip, yeni görevinin hayırlı olmasını diledi. Orman ve Su İşleri Bakanı Prof.Dr. Veysel Eroğlu’nun Bursa temaslarında gündeme gelen Bursa ile ilgili yatırımların da görüşüldüğü ziyarette, Başkan Aktaş’ın ‘büyük Bursa buluşması’ için önerdiği fidan dikim kampanyası da ele alındı.

 

824 fidanlık bağış

Başkan Aktaş’ın bir ilk olarak gerçekleştirdiği toplu ziyaret kabul programı aynı zamanda daha yeşil Bursa için de önemli bir adım oldu. Başkan Aktaş, buluşma öncesi yaptığı açıklamada, programa katılacak kurum ve kuruluşlardan çelenk ve çiçek göndermemelerini, bunun yerine Bursa Orman Bölge Müdürlüğü hesabına yapacakları bağışlarla kendi adlarına birer fidan dikilmesini istemişti. Bursa Orman Bölge Müdürü Arif Can, Başkan Aktaş’ı ziyaretinde; büyük buluşma için fidan dikim kampanyasına katılımla ilgili bilgiler de verdi. Bursa Orman Bölge Müdürlüğü hizmet alanı kapsamındaki bir ormana 10 TL karşılığında 1 adet fidan dikmek isteyen Bursalılar bugüne kadar toplam 8 bin 240 TL bağış yaptı. Böylelikle 824 fidanın toprakla buluşması sağlanırken, Başkan Aktaş, kampanyaya katılan tüm vatandaşlara teşekkür ederek, kampanyanın devam ettiğini açıkladı. Kampanyaya katılıp, kendi adlarına fidan diktirmek isteyen vatandaşlar bağışlarını; TC Ziraat Bankası Garajlar Şubesi’nin TR72 0001 0006 8647 0299 6850 01 İBAN numaralı Özel Bütçe Muhasebe Birimi hesabına “Büyükşehir Fidan Bedeli” açıklamasıyla havale yapabilecekleri gibi, bankaya elden de yatırabilecekler.

Ziyaretin sonunda Orman Bölge Müdürü Arif Can, fidan dikim sertifikasını Başkan Aktaş’a teslim etti.

RELATED ARTICLES
spot_img

Diğer Haberler