Pazar, Eylül 24, 2023
spot_img
Ana SayfaKent Haberleriİstanbul'Belediye Oscar'ı İBB Muhtarlıklar Müdürlüğü'ne

‘Belediye Oscar’ı İBB Muhtarlıklar Müdürlüğü’ne

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Muhtarlıklar Müdürlüğü, internet haber sitesi Belhaber tarafından bu yıl onuncusu düzenlenen ve Belediye Oscar’ları olarak bilinen Yerel Yönetim Proje Ödüllerinde ‘Muhtarlık Bilgi Sistemi ile Her An Yanınızdayız’ projesi ile ödüle layık görüldü.

Belhaber.com tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve Belediye Oscarları olarak bilinen “Yılın Yerel Yönetim Proje Ödülleri” Şişli Grand Cevahir Otel ve Kongre Merkezinde gerçekleştirildi. Törene ödüle layık görülen belediyelerin temsilcileri ile medya ve iş dünyasından çok sayıda temsilci katıldı.

Törende konuşan Belhaber Genel Koordinatörü Mevlana Demirel, “2017 yılının en iyi projelerinin seçimi; Belediyelerden ve yerel yönetimlerden gelen yüzlerce projenin değerlendirilmesiyle, kamuoyu yoklamalarıyla, anket çalışmalarıyla, internet sitemizde yapılan çeşitli anketler, belhaber.com’un takipçileri ve üyelerin oylarıyla, danışma kurulumuz tarafından belirlenmektedir” dedi.

İBB Muhtarlıklar Müdürlüğü’ne ikinci ödül

Daha sonra gerçekleştirilen ödül töreninde, ‘Muhtarlık Bilgi Sistemi ile Her An Yanınızdayız’ projesi ile ödüle layık görülen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Muhtarlıklar Müdürlüğü adına ödülü Muhtarlıklar Müdürü Mustafa Erol, BELSİM Derneği Genel Başkanı Derviş Karakoyun’dan aldı. İlgili proje kapsamında oluşturulan İBB MUHTAR uygulaması, daha önce de Sağlıklı Kentler Birliği (SKB) tarafından en iyi uygulama ödülüne layık görülmüştü.

Muhtarlık Bilgi Sistemi

Muhtarlık Bilgi Sistemi projesi kapsamında oluşturulan İBBMuhtar uygulaması ile iletişim daha da kolay hale geliyor, kurumlarla hızlı bir şekilde iletişim kuruluyor, talepler hızlıca çözüme kavuşturuluyor. MBS üzerinden muhtarlarla iletişim anlık yapılabiliyor, mahallelerdeki herhangi bir sorun muhtarlar tarafından anında fotoğraflanarak veya bilgi girişi yapılarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne iletilmesi sağlanıyor.

Bu uygulama üzerinden 25 Daire Başkanlığı; 101 Müdürlük, 28 iştirak, 959 mahalleye açılabiliyor. Yaklaşık 15 milyon vatandaş, belediye çalışmalarına ve hizmetlerine ortak olabiliyor. Muhtarlık Bilgi Sistemi’ni kullananlar 7/24 belediyeye ulaşabiliyor; resim, video ve konum bilgileriyle hizmet, ihtiyaç sahiplerinin kapısına kadar ulaştırılabiliyor. Dileyen MBS’ye projesini sunabiliyor ve hizmetin sürekli iyileştirilmesini bu sistem üzerinden gerçekleştirebiliyor.

RELATED ARTICLES
spot_img

Diğer Haberler