Çarşamba, Mart 22, 2023
spot_img
Ana SayfaKent HaberleriBursaBakan Özlü’den GUHEM’e övgü

Bakan Özlü’den GUHEM’e övgü

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile birlikte Gökmen Uzay Havacılık ve Eğitim Merkezi’nde (GUHEM) incelemelerde bulundu.
Bakan Özlü, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve BTSO işbirliğiyle TÜBİTAK katkılarıyla yapılan GUHEM’in Türkiye’nin gelecek hedeflerini sembolize eden bir proje olduğunu söyledi.

 

 

BURSA – Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile birlikte, Gökmen Uzay Havacılık ve Eğitim Merkezi’nde (GUHEM) incelemelerde bulundu. Bakan Özlü, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve BTSO işbirliğiyle TÜBİTAK katkılarıyla yapılan GUHEM’in Türkiye’nin gelecek hedeflerini sembolize eden bir proje olduğunu söyledi.

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, Bursa’da Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası’nda bir araya geldi. Bakan Özlü’nün Bursa ziyaretinden dolayı mutluluğunu ifade eden Başkan Aktaş, “Bugün Bursa’mızın birçok değerini inceliyoruz. Bursa, bir sanayi şehri, kültür şehri, tarih ve tarım şehri. Bursa’da Allah vergisi çok güzel özellikler var” dedi.

Başkan Aktaş, her hafta bir bakanın ziyaret ettiği Bursa’ya geçen hafta da Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun geldiğini hatırlatarak, “Bursa ve Uludağ ile ilgili heyecanımızı anlattık. Hemen akabinde bazı çalışmalar başladı. Genel müdürlüklerimiz, Valilik, DSİ, Milli Parklar ve Orman ile istişarelerimiz başladı. Muhakkak Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı’mızın da bu manada öngörüleri, çalışmaları var. Kendisine müteşekkirim. İnegöl’den de biliyorum yaptıkları katkıları ve destekleri…” diye konuştu.

Başkan Aktaş, Bursa’nın değerine işaret ettiği açıklamasında, “Güzel ülkemizin daha iyi hedeflere ulaşabilmesi için Türkiye’nin 4. büyük nüfusuna sahip olan şehri Bursa’nın da çok önemli bir misyonu olduğunu, çok önemli bir fonksiyonu olduğunu biliyoruz. Çok değerli Başbakan Yardımcımız, milletvekillerimiz, il başkanımız, teşkilatımız, tüm belediye başkanı arkadaşlarımızla beraber, bu hedefe koşabilmek adına, bütün enerjimizi ortaya koyacağız. Bunu yaparken de çok değerli büyüklerimizden, bakanlarımızdan ve en önemlisi Cumhurbaşkanı’mızdan istifade ederek bu istikamete gireceğiz” dedi.

 

“Bursa’da olmaktan memnuniyet duyuyorum”

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü ise Bursa’ya birkaç defa geldiğini söyleyerek, “Bursa’da olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Bugün Bursa’da, Bursa’ya yapacağımız ve yapmakta olduğumuz, bakanlığımızla ilgili yatırımları gözden geçireceğiz” şeklinde konuştu.

Bursa’da önemli projelerin var olduğunu belirten Bakan Özlü, “TEKNOSAB’da incelemelerde bulunacağız. Bursa’da KOBİ ölçekli sanayi sitelerinin oluşturulacağı bir KOBİ OSB çalışması var. Bu projeyi gözden geçireceğiz. Yerli marka otomobille ilgili süreç başladı. Bu süreçle eş zamanlı bir şekilde Bursa’da bir otomotiv test merkezi kurulması için imza atacağız. Yenişehir’de hem inceleme yapacağız hem de Yenişehir Otomotiv Test Merkezi’nin imzasını atacağız” dedi.

Açıklamalarının ardından Başkan Aktaş, Bakan Özlü’ye bir tablo hediye etti. Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ile AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman ve milletvekillerinin de katıldığı ziyaretin ardından Bakan Özlü, GUHEM’i ziyaret etti.

 

Bakan Özlü, Başkan Aktaş ile Burkay’ı tebrik etti

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Büyükşehir Belediyesi ve BTSO işbirliğiyle TÜBİTAK katkılarıyla yapılan Gökmen Uzay Havacılık ve Eğitim Merkezi (GUHEM) hakkında, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı İbrahim Burkay’dan bilgi aldı. GUHEM’in Türkiye’nin gelecek hedeflerini sembolize eden bir proje olduğunu söyleyen Bakan Özlü, Başkan Aktaş ile Burkay’ı tebrik etti. Bakan Özlü, daha sonra TEKNOSAB ile otomotiv test merkezinde de incelemelerde bulundu.

 

RELATED ARTICLES
spot_img

Diğer Haberler