Perşembe, Mart 30, 2023
spot_img
Ana SayfaKent HaberleriBalıkesir'de suya indirim

Balıkesir’de suya indirim

Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu Kasım ayı meclis toplantısında vatandaşa müjde verdi. Başkan Kafaoğlu su fiyatlarında % 25 indirime gidileceğini ayrıca kırsal mahallelerden alınan atık su bedellerinin ise kaldırılacağını kaydetti.

Başkan Kafaoğlu’nun önerisi, oybirliğiyle kabul edilerek tarife komisyonuna havale edildi.
BASKİ Yönetim Kurulu yaptığı toplantıda suda indirim kararını % 20 olarak belirlemişti ancak Başkan Kafaoğlu % 20 indirimi az buldu ve % 25 yaptı. Merkezde su fiyatlarında % 25 indirim sağlanırken, kırsalda atık su bedellerinin kaldırılması ile birlikte bu rakam % 47’ye çıkacak.

Kafaoğlu, “Genel kurulumuza gönderilen ve gündemimizin 12. maddesinde olan su fiyatlarında % 20 indirim yapılması hususundaki teklifi değiştirerek, indirimin % 25 olmasını, kırsal mahallelerde alınmakta olan atık su bedelinin iptal edilmesi hususlarında gerekli talimatı verdim. Bu konuda gerekli çalışmaları yapmak üzere, konuyu tarife komisyonuna havale ediyorum. Vatandaşımızın isteği ve beklentisi doğrultusunda adımlar atıyoruz. Mutlu ve huzurlu şehir Balıkesir için vatandaşlarımız ile elele vererek gerekli çalışmaları yapmaya devam edeceğiz” dedi.

RELATED ARTICLES
spot_img

Diğer Haberler