Salı, Eylül 26, 2023
spot_img
Ana SayfaKent HaberleriAntalyaAntalya’da yeni kentsel dönüşüm projesine 69 il ve 9 farklı ülkeden talep...

Antalya’da yeni kentsel dönüşüm projesine 69 il ve 9 farklı ülkeden talep

Sur Yapı, Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projelerinden birini satışa çıkarmayı hazırlanıyor. Antalya’da kurulacak olan projede Türkiye’den 69 il, dünyadan ise 9 farklı ülkeden talep toplandı.
8 milyar TL’lik yatırım değeriyle Türk ve yabancı yatırımcıların ilgi odağında olan projede ön talep süreci devam ediyor. Sur Yapı Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Barış Ekener, Antalya projesinin Türkiye’ye ve dünyaya örnek olacağını söyledi. Ekener, projeyle ilgili ön talep toplama sürecinin devam ettiğini belirterek, “Henüz tanıtım kampanyasına başlamamamıza rağmen yoğun bir taleple karşılaştık. Proje sadece Antalya’dan değil İstanbul ve Ankara başta olmak üzere İzmir, Bursa, Balıkesir, Eskişehir, Konya, Afyon, Isparta, Denizli ve Mersin dahil 69 ilden talep aldı. Ön talep sayısı şimdiden 19 bini geçti. Bu yatırım şimdiden Türkiye’nin projesi oldu. Antalya’da tüm Türkiye’ye örnek olacak bir şehir kuracağız” dedi.
Ekener aynı zamanda sözlerine şöyle devam etti: “Kepez-Santral bölgesini dönüştürerek Antalya’nın içinde yeni ve modern bir şehir inşa edeceğiz. Yeni şehirde 19 bin konutun yanı sıra, kültürel alanlar, dev şehir parkı, okullar, kütüphaneler, sağlık tesisleri, spor tesisleri, oteller, alışveriş caddeleri ve alışveriş merkezi yer alacak. Ayrıca modern bir şehirde ihtiyaç duyulan ticaret, finans, alışveriş, nitelikli konut ve toplu ulaşım olanakları en ince detayına kadar tasarlanıyor. Konutların yaklaşık 5 bini hak sahiplerine ait. Öncelikli olarak hak sahiplerinin konutlarını teslim edeceğiz. Projenin 8 yılda tamamlanmasını öngörüyoruz.”
Turizmin yıldızı Antalya’nın, Almanya, Belçika, Hollanda ve Fransa gibi ülkelerdeki gurbetçilerin de ilgi odağında olduğunu aktaran Ekener, “Proje, Türkiye’deki ikinci evini Antalya’dan alma hayali kuran gurbetçilerimiz için de fırsat olacak. Onlar için Antalya en gözde şehirlerden birisi. Projeyi yurt dışında duyanların talepleri de artmaya başladı” dedi.
Ekener, “Son açıklanan TUİK verilerinden görüleceği üzere yabancıya konut satışında ilk 9 ay rakamlarının toplamına baktığımızda bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 15 artış yaşandı. Yabancıya konut satışında İstanbul’un ardından Antalya ikinci sırada yer aldı. Irak, Suudi Arabistan, Kuveyt ve Rusya Federasyonu vatandaşları ise en çok yatırım yapanlar arasında üst sıralarda yer aldı. Projemiz de hem konum hem de sağladığı olanaklarla yerliden aldığı talep kadar yabancıdan da talep alacağını düşünüyoruz. Ayrıca Antalya’da yerleşik 15 binin üzerinde Rus vatandaşı yaşıyor. Antalya’da yerleşik yaşayan Ruslardan da projeye ilgi olacağını düşünüyoruz. Projemizin Yabancıya konut satışında önemli bir yer edineceğini öngörüyoruz. Şuana kadar 9 farklı ülkeden ön talep aldık. Antalya, Türkiye’nin dünyadaki markası ve projemiz Antalya’ya değer katacak” diyerek sözlerini tamamladı.

RELATED ARTICLES
spot_img

Diğer Haberler