Salı, Ekim 3, 2023
spot_img
Ana SayfaKent Haberleriİzmirİzmir'de dev ihaleye görülmemiş ilgi

İzmir’de dev ihaleye görülmemiş ilgi

İzmir Büyükşehir Belediyesinin 7,2 kilometrelik F.Altay-Narlıdere Metro hattının yapımı için 20 Aralık’ta yapacağı uluslararası ihaleye, yerli ve yabancı 17 firma başvuruda bulundu.
İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Metrosu’nu Fahrettin Altay’dan Narlıdere’ye kadar ulaştırarak hat uzunluğunu 26 kilometreye çıkaracak. İnşaat çalışmaları sırasında günlük yaşamın olumsuz etkilenmemesi için “derin tünelle” geçilecek hattın yapım ihalesi 20 Aralık’ta gerçekleştirilecek. 20 Ekim’de duyurusu yapılan ihaleye 2’si yabancı 15’i yerli olmak üzere toplam 17 firma, ihale dosyası satın alarak katılım öncesi ilk adımı atı.
İzmir Büyükşehir Belediyesi, 7,2 kilometre uzunluğunda, 7 istasyondan oluşacak F.Altay-Narlıdere hattı için Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ile kredi sözleşmesini imzaladı ve yapım işinin ihalesi için gerekli prosedürleri tamamlayarak uluslararası ihale ilanına çıktı. 2 aşamalı ihalenin ilk aşaması 20 Aralık 2017 tarihinde yapılacak. İlk aşamada teknik teklifler sunulacak, gerekli değerlendirme sonucu 2. aşamaya geçilerek mali teklifler alınacak. İhale aşamasının tamamlanmasının ardından 2018 yılı başlarında hattın yapımına başlanılması hedefleniyor. 7 istasyondan oluşan F.Altay-Narlıdere hattında Balçova, Çağdaş, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastane, Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF), Narlıdere, Siteler ve Kaymakamlık istasyonları yer alıyor.

RELATED ARTICLES
spot_img

Diğer Haberler