Salı, Eylül 26, 2023
spot_img
Ana SayfaKent HaberleriBursaBursa'ya 17,5 milyon TL’lik köprü

Bursa’ya 17,5 milyon TL’lik köprü

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Siteler ve Bağlaraltı mahallelerini birbirine bağlayan köprü ile 2200 metrelik dere ıslahını da bünyesinde barındıran 17,5 milyon TL’lik yatırımın açılışı yaptı, ardından da “hiçbir zaman kavgadan yana olmadım” diyerek Büyükşehir belediye Başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıkladı. Başkan Altepe, “Allah’a şükür yolsuzluk, tembellik ve istismarla suçlanmadık. Verilemeyecek hesabımız yok. Alnımız ak, başımız dik” dedi. Başkan Altepe, 39 yıllık siyaset ve 24 yıllık belediye görevlerinde hizmeti adeta ibadet olarak gördüğünü belirterek, “Hiçbir zaman kavgadan yana olmadım. Çatışmayacağız, hasar veremeyeceğiz, bize yakışanı yapacağız. Kulis ortamına yanaşmayacağız. Bu şartlar altında hizmet etme imkanı kalmadığından bugün itibariyle Büyükşehir Belediye Başkanlığından istifa ediyorum” diye konuştu.

Bursa’da ulaşım sorununu en aza irdirmek amacıyla raylı sistem, yeni yol ve yol genişletme, köprü ve kavşak düzenlemeleriyle yatırım bütçesinin yüzde 70’ine yakınını ulaşıma ayıran Büyükşehir Belediyesi, Ankara yoluna alternatif bir güzergah oluşturmak amacıyla çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Bu çalışmalar kapsamında daha önce Deliçay üzerine yapılan 50 metre uzunluğundaki köprü ile Karapınar ve Değirmenönü Mahallelerini birbirine bağlayan Büyükşehir Belediyesi, Hacıvat Deresi üzerine yapılan Siteler – Bağlaraltı köprüsünü de tamamlayarak hizmete açtı. Yaklaşık 7,5 milyon TL’ye mal olan köprü ve bağlantı yolları ile 10 milyon TL’ye mal olan Ankara yolu ve Fidrekızık Köprüsü arasındaki 2200 metrelik dere ıslah çalışması düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Bursa Türkiye’ye örnek oldu
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, törende yaptığı konuşmada, ulaşımdan tarihi mirasa, kırsal kalkınmadan sanayinin desteklenmesine kadar her alanda yaptıkları yatırımlarla Bursa’nın Türkiye’ye örnek bir kent haline geldiğini söyledi. Nüfusu milyonu aşan kentlerin tamamının en önemli sorununun ulaşım olduğunu bu nedenle bütçenin 3’te 2’sinden fazlasını ulaşım yatırımlarına ayırdıklarını dile getiren Başkan Altepe, bu çalışmalar kapsamında projelendirilen Siteler Bağlaraltı Köprüsü’nün de yıllardır konuşulduğunu ancak yapmanın kendilerine nasip olduğunu hatırlattı. Köprü ve 2200 metrelik dere ıslahı için yaklaşık 17,5 milyon TL’lik yatırım yaptıklarını hatırlatan Başkan Altepe, Balıklı Dere üzerine yapılacak köprü ile Siteler ile Kestel arasında Ankara Yolu’na alternatif bir güzergah oluşturulacağını vurguladı. Güçlü bir Türkiye’nin ancak güçlü şehirlerle oluşturulabileceğini ifade eden Başkan Altepe, “Bu konuda yerel yönetim olarak elimizden geleni yaptık ve Bursa’ya binin üzerinde proje kazandırdık. Sadece Bursa değil, Doğu Anadolu, Orta Doğu, Balkanlar hatta Afrika’da bile yatırımlarımız oldu. Bursa’yı seviyoruz. Bu sevgi kuru bir sevgi değil. Bunu da hizmetlerimizle gösteriyoruz. Hizmete açtığımız köprü ve dere ıslahı da Siteler ve Bağlaraltı mahallelerine, Yıldırım’a ve Bursa’mıza hayırlı olsun” dedi.

 

RELATED ARTICLES
spot_img

Diğer Haberler