Perşembe, Mart 30, 2023
spot_img
Ana SayfaKent HaberleriAnkaraAnkara'daki dev proje devam ediyor

Ankara’daki dev proje devam ediyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Bilkent Şehir Hastanesi çevresinde Büyükşehir tarafından yapımı süren yolların animasyon görüntülerini Twitter hesabından paylaştı.

Yaklaşık 6,5 dakikalık videodaki; Şehir Hastanesi çevresinde yapımı süren ve ODTÜ’nün yanından geçen bulvar da dahil olmak üzere toplam 33 kilometrelik bulvarlar, Teknokent Kavşağı’nın da aralarında bulunduğu 29 köprülü kavşak ve 2 tünelin kuşbakışı görüntüleri, işin büyüklüğünü ortaya koyuyor.

ODTÜ yanından geçerek İncek Bulvarı’na bağlanacak olan yol başta olmak üzere, ODTÜ Teknokent önündeki 3 katlı köprülü kavşak ve hastane çevresindeki diğer yollarla ilgili çalışmalara başlayan Büyükşehir Belediyesi’nin, bölge trafiğine büyük rahatlık kazandıracak tüm projelerini bir arada toplayan görüntülerde, yapılacak işler de ayrıntılı bir biçimde yer alıyor.

ank2

DEV PROJENİN 6,5 DAKİKALIK GÖRÜNTÜSÜ BİLE BÜYÜLEDİ

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışma ve projeleri sık sık Twitter hesabından paylaşan ve takipçilerine aktaran Başkan Gökçek’in, bu kez “İşte başladığımız Bilkent Şehir Hastanesi çevre yolları animasyonu…” mesajıyla paylaştığı Bilkent Şehir Hastanesi çevresindeki yollarla ilgili genel bilgiler şöyle:

– Çalışmalar; Bilkent’te yapımı devam eden ve çok sayıda hastaneyi bünyesinde bulunduran 3 bin 700 yataklı Şehir Hastanesi’ni kentin dört bir yanına bağlayacak ve 33 kilometre uzunluğunda bulvarlar, 29 köprülü kavşak, geçit ve 2 tünelden oluşan dev bir proje.

– Büyükşehir Belediyesi, çalışmalara, projenin en büyük kavşağı olan ODTÜ Teknokent Kavşağı’ndan başladı. Bu kavşak, 3 katlı ve 2 köprü ile 2 alt geçitten oluşuyor.

-ODTÜ Rektörlüğü ile imzalanan protokol kapsamında, üniversite yanından İncek Bulvarı’na bağlanan dev bulvarın yapımına başlandı. Bulvar kapsamında kesilen ve nakledilen ağaçların yerlerine 4-5 kat fazlası, Rektörlüğün belirlediği yerlere Büyükşehir Belediyesi tarafından dikilecek.

 

RELATED ARTICLES
spot_img

Diğer Haberler