Perşembe, Eylül 28, 2023
spot_img
Ana SayfaKent HaberleriİstanbulİBB'ye ‘’Yılın En İyi Kurumsal İletişim Takımı’’ Ödülü

İBB’ye ‘’Yılın En İyi Kurumsal İletişim Takımı’’ Ödülü

İBB Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen Ar-Ge faaliyetleri İstanbul’un, vatandaşların, yerli ve yabancı turistlerin ihtiyaç ve beklentilerini akılcı, inovatif ve teknolojik yönden çözüme kavuşturmaya yönelik çalışmaları ile 9.su düzenlenen Golden Bridge Awards’ta gümüş ödül kazandı. Ar-Ge faaliyetleri dünyanın dört bir yanından dev kuruluşların başvurduğu yarışmada ‘’yılın en iyi kurumsal iletişim takımı’’ ödülüne layık görüldü.

Ödül konuşmasında İBB’nin yenilikçi özellikte ve vatandaş beklentilerinde memnuniyeti geliştirme yolundaki fikir ve projelere destek olması, halkla ilişkiler faaliyetlerini daha da inovatif hale getiren çalışmaları büyük takdir topladı.

Bu yıl 9. düzenlenen yarışma programı dünya çapında binlerce dev kuruluşu biraraya getirerek iş dünyasında başarılı, saygın çalışmalar dikkatle inceleniyor. Uzman jürinin değerlendirdiği ABD ve diğer ülkelerden ulaşan binlerce proje içerisinden gelecek odaklı, memnuniyeti artırmayı hedefleyen projeler belirlenerek kategorilerine uygun şekilde ödüllendiriliyor. Gala gecesinde kazanan kurumlar için ödül töreni düzenleniyor.

İBB Ar-Ge Projelerine Dünya Çapında Büyük İlgi
Ar-Ge faaliyetleri daha önceden de yurt içi ve yurt dışı çok sayıda ödülün sahibi olurken inovatif projeler toplumun tüm kesimlerine değen vatandaş memnuniyetini artırma odaklı olarak gerçekleştirilmeye devam ediyor.

Projeler içerisinde özellikle sosyal sorumluluk alanındaki faaliyetler büyük ilgi görüyor. Engelli vatandaşlara belediyecilik hizmetlerine erişimi kolaylaştıran içerikteki faaliyetlerden biri olan ‘’Gözüm Kulağım İstanbul Projesi’’ ile engelli vatandaşlara 7/24 görüntülü çağrı hizmeti sunuluyor.

‘’Erişilebilir Turizm Engelsiz İstanbul Projesi’’ engelli vadandaşlara yönelik turizm hizmeti ile bu alanda bir ilk olma özelliği taşıyor. Topkapı Sarayı, Kariye, Ayasofya ve Panorama 1453 Müzesi başta olmak üzere İstanbul’un önemli kültürel mekanlarını görme engellilerin dokunarak tanımalarını sağlayan Replika (minyatür) çalışmaları ile dünyaya örnek özellikte bir proje olarak değer görüyor.

Ar-Ge faaliyetleri kapsamında hayata geçirilen ‘’Yerinde Çözüm Modeli’’yle şehrin her yerinde aynı anda devriye halindeki 20 profesyonel ekip olaylara anında müdahale etmeye devam ediyor. İstanbul genelinde gerçekleşen ve acil çözüm gerektiren olaylarda çözüm süresi minimuma indirilerek maddi ve manevi tasarruf sağlanıyor. İstanbul’da oluşabilecek uzun süreli problemler de önceden tespit edilerek kronik sorun haline gelmeden çözülebiliyor.

ABD’nin San Francisco kentinde düzenlenen Golden Bridge İş Ödülleri dünya çapında, başarılı olan kurum ve işletmeleri tanıtmak, olumlu katkılar sağlamak için her yıl düzenleniyor.

İBB Halkla İlişkiler Müdürlüğü Ar-Ge faaliyetleri 2017 yılında çok sayıda yurt içi ödülün yanısıra Stevie International Bussiness Awards ve Best in Biz Awards tarafından da toplam üç uluslararası ödüle layık görüldü.

RELATED ARTICLES
spot_img

Diğer Haberler