Pazar, Eylül 24, 2023
spot_img
Ana SayfaKent HaberleriBursaBursa'da 515 milyonluk dev yatırım

Bursa’da 515 milyonluk dev yatırım

Tüm ilçelerde yaşam kalitesini en üst seviyeye çıkarmak için yatırımlarına hız veren Büyükşehir Belediyesi, BUSKİ aracılığıyla İnegöl ilçesinde tamamlanan ve devam eden 204 milyon TL’lik yatırım yaparken, planlama aşamasındaki 311 milyon TL’lik ilave yatırımlarla ilçenin altyapısını tümüyle güçlendiriyor. Büyükşehir Belediye Başkan Recep Altepe, altyapıya yapılan yatırımların genellikle vatandaş tarafından görülmediğini buna rağmen İnegöl’ün daha sağlıklı bir altyapıya kavuşması için yatırımlarını hız kesmeden sürdürdüklerini söyledi.

Bursa’da hayata geçirdiği yatırımlarla kentin yaşam kalitesini her geçen yıl daha da yukarılara taşıyan Büyükşehir Belediyesi, 17 ilçede altyapıdan ulaşıma, spordan kırsal kalkınmaya kadar her alanda önemli yatırımları yapmaya devam ediyor. İnegöl ilçesinde de daha sağlıklı bir yaşam için özellikle altyapı ve çevre yatırımlarına ağırlık veren Büyükşehir Belediyesi, Hocaköy İçme suyu barajından Kurşunlu tarımsal sulama hattına, İsaören içme suyu deposundan Sarıpınar kanalizasyon hattına kadar bugüne kadar 156 projeye start verdi. Büyük bir bölümü tamamlanan ve bir kısmı da halen devam eden bu projeler için toplam 204 milyon TL’lik yatırım yapıldı.

311 milyonluk yatırım planlanıyor
İnegöl ilçe merkezinin yanı sıra tüm kırsal mahalleleri de bir bütün olarak ele alan BUSKİ, sulama sistemlerinden göletlere, içme suyundan kanalizasyon hatlarına kadar 117 projeyi de planlana aldı. Yaklaşım 311 milyon TL’lik bu yatırımların planlama safhası sürerken, toplamda 515 milyon TL’yi aşan yatırımlar sayesinde İnegöl’ün altyapısı birçok ilden daha güçlü hale gelecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’yı 17 ilçesiyle bir bütün olarak ele aldıklarını ve merkezde ne varsa tüm ilçelerde de aynı kalitenin yakalanacağını söyledi. Özellikle merkeze sonradan bağlanan tüm ilçelerdeki en önemli sorunun altyapı olduğunu ve bu sorunu çözmek için BUSKİ aracılığıyla çalışmaların kesintisiz sürdüğünü hatırlatan Başkan Altepe, “Altyapı çalışmalarını vatandaşlar tarafından görünmediği için genellikle altyapıya büyük kaynak aktarılmaz. Ancak biz sağlıklı bir kentin ancak sağlıklı bir altyapı ile var olacağına inanıyoruz. Bu nedenle de sağlıklı bir altyapı için hiçbir yatırımdan kaçmıyoruz. Bugüne İnegöl ilçemizde tamamladığımız ve devam eden altyapı projeleri 204 milyon TL’yi aşmış. Bunun yanında BUSKİ İnegöl’e 311 milyon TL’lik daha yatırım yapmanın planlarını hazırlıyor. Bu demek oluyor ki İnegöl’de sadece altyapıya Büyükşehir tarafından 515 milyon TL kaynak aktarılıyor. Bizim tek hedefimiz var o da halkımızın mutluluğu, kaliteli ve sağlıklı bir ortamda yaşam sürmesi” diye konuştu.

RELATED ARTICLES
spot_img

Diğer Haberler