Salı, Eylül 26, 2023
spot_img
Ana SayfaKent HaberleriBursaBursa'da 105 milyon liralık yatırım

Bursa’da 105 milyon liralık yatırım

Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı’nın çalışmaları yerinde incelediği şube müdürlükleri ziyareti devam ediyor.

Bu kapsamda, BUSKİ Gürsu Şube Müdürlüğü ve Kestel Şube Müdürlüğü’nü ziyaret eden Çetinavcı, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin vizyonuyla Kestel ve Gürsu’ya 2014’ten bu yana geçen süreçte 105 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirdiklerini söyledi.
Bu kapsamda Gürsu’ya 30 milyon TL’lik yatırımla, mevcut sisteme yaklaşık, 10 kilometrelik kanalizasyon hattı, 11 kilometrelik yağmur suyu kanalı ve 6 kilometrelik de içme suyu hattı ilave ettiklerini belirten Çetinavcı, yine Gürsu’ya yapılan yatırımlar kapsamında 32 tonluk asfalt dökme işlemi gerçekleştirdiklerini vurguladı.

Çetinavcı, Gürsu-Dışkaya İlaçlama Havuzu’nun da yapım aşamasında olduğunu dile getirdi. Kestel’e de büyük yatırımlar gerçekleştirdiklerini belirten Çetinavcı, “2014’ten bu yana yaklaşık 75 milyon TL’lik yatırımla Kestel’de 177 kilometrelik içme suyu, 70 kilometrelik kanalizasyon hattı, 24 kilometrelik yağmur suyu kanalı imalatı gerçekleştirdik. 61 tonluk asfalt dökme işlemi, 1.5 kilometrelik dere ıslahı ile dört gölet ve sulama tesisini hizmete sunduk. Bütün bunların yanısıra, beş gölet ve sulama tesisi de yapım aşamasında bulunuyor” diye konuştu.

BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı’nın Gürsu ve Kestel şube müdürlükleri ziyaretinde, BUSKİ Genel Müdür Yardımcısı Adem Vural ile İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı Personel Şube Müdürü Ahmet Arslan da hazır bulundu.

RELATED ARTICLES
spot_img

Diğer Haberler