Salı, Eylül 26, 2023
spot_img
Ana SayfaKent HaberleriİzmirKonak Tramvayında sıra Halkapınar geçişinde

Konak Tramvayında sıra Halkapınar geçişinde

Konak Tramvayının imalat çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, 8 Eylül Cuma gününden itibaren yeni bir etaba daha başlıyor. Meles Köprüsü ile Halkapınar Depo Sahası arasında kalan geçiş köprüsü üzerinde yapılacak hat imalatı nedeniyle, bölgedeki trafik düzeninde değişikliğe gidileceği, iki etap halindeki çalışmaların 45 günde tamamlanacağı kaydedildi.
İzmir Büyükşehir Belediyesinin kent ulaşımına yeni bir soluk kazandırmak amacıyla yürüttüğü tramvay projesinin Konak bölümünde, artık son aşamaya geçiliyor. Tramvay güzergahı üzerinde bulunan Şair Eşref Bulvarında hat imalat çalışmalarını Montrö Meydanı hariç Gazi Bulvarı’na kadar tamamlayan, diğer taraftan da Ali Çetinkaya Bulvarı, Gazi Bulvarı ile Alsancak Sait Altınordu – Vahap Özaltay meydanları arasındaki Alsancak Gar geçişi üzerindeki çalışmaları bitiren büyükşehir belediyesi, Cumhuriyet Bulvarı ve Mustafa Kemal Sahil Bulvarındaki hat imalatlarını da hızla sürdürüyor.
İzmir Büyükşehir Belediyesi, 08 Eylül Cuma günü ise Meles Köprüsü ile Halkapınar Depo Sahası arasında kalan Halkapınar Geçiş Köprüsü üzerinde hat imalat çalışmalarına başlayacak. İlk etapta Alsancak-Halkapınar yönünde yürütülecek çalışmalar sırasında Halkapınar’a gidiş yönündeki tek şerit kapatılarak araç trafiği kalan iki şerit üzerinden devam edecek. Alsancak-Halkapınar yönünde yapılacak çalışmalar tamamlandıktan sonra da ikinci etap çerçevesinde Alsancak’a gidiş yönündeki tek şerit kapatılarak hat çalışmalarına başlanacak. Araç trafiği bu kısımda da kalan iki şerit üzerinden akacak.
Büyükşehir belediyesi, Meles Köprüsü ile Halkapınar Depo Sahası arasında kalan Halkapınar Geçiş Köprüsü üzerinde yapılacak hat döşeme ve çevre düzenleme çalışmalarını 45 gün içinde tamamlamayı hedefliyor.

RELATED ARTICLES
spot_img

Diğer Haberler