Çarşamba, Eylül 27, 2023
spot_img
Ana SayfaKent HaberleriİzmirMuradiye Parkı açılış için gün sayıyor

Muradiye Parkı açılış için gün sayıyor

Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’yı daha yaşanabilir ve sağlıklı hale getirmek amacıyla sürdürdüğü çalışmalar kapsamında yeşil alan düzenlemelerine aralıksız devam ediliyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kentin ‘Yeşil Bursa’ kimliğine katkı sağlayacak olan ve bölgeye değer katan Muradiye Parkı’nın kısa süre sonra açılacağını söyledi.

Bursa’yı değerleriyle geleceğe taşıyan Büyükşehir Belediyesi, kentin ‘Yeşil’ kimliğini öne çıkaran çalışmalarını da hızla sürdürüyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Muradiye Parkı’nda devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Büyükşehir Belediyesi olarak Bursa’nın yaşanabilir ve sağlıklı bir kent olması hedefiyle çalışmalarına devam ettiklerini anlatan Başkan Altepe, kentin tekrar ‘Yeşil Bursa’ olmasına yönelik faaliyetlerini de hızla sürdürdüklerini söyledi.

“Yeşil alan artıyor”
Şehir merkezinde düzenlenmiş yeşil alan sayısının hızla arttığına değinen Başkan Altepe, bu açıdan sıkıntılı olan bölgelerde çalışmaların devam ettiğini belirtti. Başkan Altepe, Osmangazi İlçesi’nde Muradiye’deki sağlıklı yeşil alan düzenleme çalışmaları hakkında bilgi vererek, “Daha önce Muradiye Külliyesi’nin düzenlemesini yapmıştık. Tüm türbeleriyle, bahçesiyle, mezar taşları müzesi ile ayağa kalkan Muradiye Külliyesi, Bursa’mızın, tarihi kültürel miras açısından en önemli merkezlerden biri… Muradiye’deki diğer çalışmalarımız aynı şekilde sürdürülüyor. Külliyenin yanındaki bu park da yaklaşık 6 bin metrekare. Muradiye halkımızın da talebi doğrultusunda düzenleniyor” diye konuştu.

“Eksiklikleri tamamlanıyor”
Semtin huzurlu bir bölge olmasını önemsediklerini dile getiren Başkan Altepe, “Vatandaşların rahatlıkla faydalanabileceği park içerisinde yürüyüş yolları da var. Kafeteryası ile güzel bir park oldu. Sosyal tesisle birlikte bölgemize de değer katmış oldu. Artık son eksiklikleri tamamlanıyor. İnşallah kısa zaman sonra, önümüzdeki günlerde bu parkımız da kullanıma açılacak. Muradiye Külliyesi ile birlikte bütünleşen güzel bir alan oldu” diyerek parkın Muradiye’ye değer kattığını vurguladı. Başkan Altepe, vatandaşlarla da sohbet edip çocuklarla fotoğraf çektirdi.

RELATED ARTICLES
spot_img

Diğer Haberler