Çarşamba, Eylül 27, 2023
spot_img
Ana SayfaKent Haberleriİzmirİzmir'e 21 milyonluk yeni imar yolu yatırımı

İzmir’e 21 milyonluk yeni imar yolu yatırımı

21 milyon liralık yatırımla Çiğli’de 3.2 kilometrelik yeni imar yolunun imalatını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, bağlantı yollarına bir yenisini daha ekliyor.
İzmir Büyükşehir Belediyesi, rahat ulaşım için harekete geçti. Çiğli’nin Esentepe ve Balatçık mahalleleri arasında gelişen yeni yerleşim bölgesinin ulaşım ihtiyacını karşılamak için 3.2 kilometre uzunluğunda yeni bir imar yolu açan büyükşehir, bu yol için 21.6 milyon TL’lik yatırım yaptı. Arazi eğimi oldukça yüksek olan bu yeni yerleşim bölgesindeki yolun tamamında, güvenliğin sağlanması için istinat duvarı projelendiren İzmir Büyükşehir Belediyesi, Esentepe 8810/1 ve 8060 sokak devamı niteliğindeki güzergah üzerindeki toplam 1.5 kilometrelik duvarın yapımını tamamladı. Mahallelerin diğer kısımlarında fore kazık çakımı ve temel kazıları sürerken, bölgede bulunan konutların kanalizasyon ve içme suyu şebekelerinin de bu çalışmalar kapsamında yenilendiği bildirildi.
Bölge ulaşımını oldukça kolaylaştıracak olan 3.2 kilometrelik güzergah boyunca gidiş-geliş toplam 4 şeritli yolda yağmur suyu kanalı, orta refüj, kavşak ve tretuvar düzenlemeleri de yapılacağı kaydedildi. Şubat ayında başlayan ve yüzde 60’ı tamamlanan çalışmaların ekim sonunda tamamlanması planlanıyor.

RELATED ARTICLES
spot_img

Diğer Haberler