Salı, Ekim 3, 2023
spot_img
Ana SayfaKent HaberleriBursaİstanbul Caddesi Bursa'nın prestiji olacak

İstanbul Caddesi Bursa’nın prestiji olacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, raylı sistem ve güzelleştirme çalışmaları devam eden İstanbul Caddesi’nin ‘başlayan özel yatırımlarla birlikte’ Bursa’nın en prestijli bölgesi olacağını söyledi. Başkan Altepe, İstanbul Caddesi Sanayici ve İşadamları Derneği (İSSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Altınöz ile yönetim kurulu üyelerini ağırladı. Ankara Yolu’ndaki başkanlık binasında gerçekleşen görüşmede, İstanbul Caddesi’nde yapılan düzenlemeler gündeme geldi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, caddedeki çalışmaların önümüzdeki yaz aylarında tamamlanacağını ifade etti. İstanbul yolunun kentin en önemli girişi olduğunu vurgulayan Başkan Altepe, bu nedenle bölgede entegre bir düzenlemeye gittiklerini kaydetti. Cadde estetiğine uygun raylı sistem yatırımlarıyla bölgenin hızla değiştiğini, yeni inşaatları buna uygun şekilde özenle yönlendirdiklerini vurgulayan Başkan Altepe, “Çünkü İstanbul Caddesi bizim en önemli arterimizdir. Bursa’nın en önemli girişidir. Bu nedenle, yatırımları oldukça hassas şekilde sürdürüyoruz. Özel inşaatları da caddenin yeni siluetine uygun şekilde yönlendiriyoruz. Metro istasyonlarıyla entegre, 9 adet üst geçidi birbirinden farklı mimaride ilk kez burada hizmete alıyoruz. Şimdiden montajlar başladı, inşallah kısa süre sonra her şey belirmiş, ortaya çıkmış olacak. İnşallah önümüzdeki yaz aylarından itibaren caddeyi yenilenmiş haliyle kullanmış olacağız” dedi.

Sıcak bir atmosferde gerçekleşen görüşmede, İstanbul Caddesi emsal uygulamaları da gündeme geldi. Emsal artışı konusunda tavsiyelere açık olduklarını ifade eden Başkan Altepe, en önemli şeyin Bursa’ya kalite katacak çalışmaların ortaya konması olduğunu söyledi. İstanbul Caddesi’nin hızla devam eden dönüşüm çalışmaları nedeniyle ciddi yatırımlar alacağına inandıklarını kaydeden Başkan Altepe, “Hastane, otel ve iş merkezleri buraya gelmeli. Prestij binaların bölgeye ve Bursa’ya ayrı bir değer katacağı inancındayım. Güçlü bir şehrin güçlü ve güzel bir girişinin olmasını arzuluyoruz. Bunun için çalışıyoruz” diye konuştu.

İSSİAD Başkanı Yakup Altınöz ise İstanbul Caddesi sanayicileri olarak bölgede yapılan düzenlemeler nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti. Büyükşehir Belediyesi’nin başı çektiği yatırımların caddenin siluetini şimdiden değiştirmeye başladığını ve bunun herkesin beğenisini kazandığını ifade eden Altınöz, “İnşallah Maslak benzeri bir yere kavuşuruz. Bu konuda ümidimiz var. Genelimiz cadde çalışmalarından çok memnun. Rahatsız olan küçük bir kesim var fakat o da çok normal. Başka çare yok! Uçarak yapamazsınız” şeklinde konuştu. İstanbul Caddesi’nin Maslak benzeri yapıya dönüşmesi için emsal uygulamalarının değişmesi gerektiğini ileri süren Altınöz, “İş dünyası olarak bizde bu bir beklentidir. Şuna inanıyorum. Burası ayrık nizam iş merkezleriyle Bursa’ya büyük değer katacak” ifadelerini kullandı.

RELATED ARTICLES
spot_img

Diğer Haberler