Salı, Ekim 3, 2023
spot_img
Ana SayfaKent HaberleriAnkaraAnkara Festivali'ne yıldız yağacak

Ankara Festivali’ne yıldız yağacak

Büyükşehir Belediyesi’nce  düzenlenen “Uluslararası Büyük Ankara Festivali”,  3 yıl süren hasretin ardından, sahne şovları, uluslararası grupların gösterileri, kurum tanıtımları, dev oyuncak alanları, heyecan dolu etkinlikler ve ünlü sanatçıların verdiği konserlerden oluşan  zengin içerikli dev bir organizasyonla,  tekrar Cumartesi günü kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl yedincisi düzenlenecek olan “Uluslararası Büyük Ankara Festivali”nde; hepsi birbirinden ünlü 22 yıldız sanatçıdan oluşan dev bir kadro yer alacak.

Atatürk Kültür Merkezi (Eski Hipodrom) alanında 29 Temmuz 6 Ağustos günleri  arasında gerçekleştirilecek Festival’de,  pop, halk ve arabesk müziğinin sevilen sanatçılarının vereceği konserler serisiyle, Başkentliler, müzik ziyafetine doyacak. Büyük Ankara Festivali, Başkentlilere eğlenceli, keyifli ve coşkulu 9 gün yaşatacak.

HER GECE İKİ YILDIZ SANATÇI KONSER VERECEK

Festivalin başlayacağı 29 Temmuz Cumartesi gününden itibaren Başkentliler, her gece arka arkaya sahne alacak en az 2 yıldız sanatçının konserini dinleme imkanı bulacak.

Yıldız yağmurunun yaşanacağı ve sunuculuğunu Ceyhun Yılmaz’ın yapacağı Festival’in açılış konseri, Pop Müziği’nin güçlü sesi Işın Karaca ile gençlerin sevgilisi, pop müziği sanatçısı Emre Aydın tarafından gerçekleştirilecek. Festivalin 2. günü (30 Temmuz Pazar), şarkıları çoğunluk tarafından ezbere bilinen benzersiz sese sahip Funda Arar, özgün müziğin tanınan ismi Uğur Işılak ile besteci ve ses sanatçısı Sinan Akçil sahne alacak.

FESTİVALDE KONSER PROGRAMI ŞÖYLE:

29 Temmuz Cumartesi :Işın Karaca , Emre Aydın

30Temmuz Pazar         : Funda Arar, Uğur Işılak, Sinan Akçil

31 Temmuz Pazartesi  : Ferhat Göçer, Serkan Kaya, Ceyhun İsmayılov

1 Ağustos Salı              : Demet Akalın, Alişan

2 Ağustos Çarşamba    : Serdar Ortaç

3 Ağustos Perşembe    : Ankaralı Coşkun, Mustafa Taş,

İbocan, Hüseyin Kağıt

4  Ağustos Cuma          : İrem Derici, Mustafa Ceceli

5 Ağustos Cumartesi    : Gülşen, İsmail Türüt

6 Ağustos Pazar           : Linet , Seccad Mehmedi,  Nihat Doğan

-HİPODROM ALANINDA HAZIRLIKLAR

         Öte yandan, Büyükşehir Belediyesi’ne ait birimler, bağlı şirketler, ASKİ ve EGO Genel Müdürlüğü’ne bağlı yüzlerce kişiden oluşan ekipler, Atatürk Kültür Merkezi’ni (AKM) festivale hazır hale getirmek için geceli gündüzlü çalışıyor.

Festival alanında, oyun alanları, konser alanı, kamu kurumları ile sivil toplum kuruluşlarının tanıtım imkanı bulacağı çadırlar, birbirinden farklı ürünlerin satılacağı stantlar ile çeşitli etkinliklerin yapılacağı küçük sahneler kuruluyor.

Her gün on binlerce Başkentliyi ağırlamak üzere hazır hale getirilen festival alanı, gündüzü ayrı gecesi ayrı aktivitelerle tam bir şölenin yaşanacağı yer haline getiriliyor.

  GÜVENLİK KAMERALARIYLA 24 SAAT GÖZETİM..

Büyükşehir Belediyesi ve Emniyet , geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da festivale gelen konukların güvenliğini ve huzurunu, alacağı önlemlerle en üst düzeyde sağlayacak.

Festival alanında herhangi bir şekilde taşkınlık yapan veya dolandırıcılık, yankesicilik gibi girişimde bulunacaklara anında müdahale edilecek. Alanın dört bir tarafına yerleştirilen ve 24 saat boyunca güvenliği sağlayacak güvenlik kameraları, Belediye şirketlerinin güvenlik elemanları, zabıtalar ve sivil polisler tarafından korunacak.

RELATED ARTICLES
spot_img

Diğer Haberler