Cumartesi, Mart 25, 2023
spot_img
Ana SayfaKent HaberleriİstanbulBilişim 500 Türkiye'de İSBAK’A birincilik ödülü

Bilişim 500 Türkiye’de İSBAK’A birincilik ödülü

Başkan Kadir Topbaş’ın vizyonu ve yerli-milli üretim çizgisiyle bir inovasyon şirketine dönüşen İSBAK bu dönüşümle birlikte önemli başarılara imza atıyor. Fortune 500 Türkiye” listesine en hızlı büyüyen şirket olarak giren İSBAK, bu kez bilişim sektörünün ‘en’lerini belirleyen ve bu yıl 18’incisi düzenlenen “Bilişim 500 2016” listesine Türkiye’nin en başarılı 500 Bilişim Şirketi arasında 35. sıradan ilk kez giriş yaparak önemli bir başarı elde etti.

Türkiye bilişim sektörünün gelişimi ile ilgili birçok veriyi içeren, bunun yanı sıra, markaların performanslarını ölçme ve pazardaki konumlarını analiz etme fırsatı yakaladıkları ‘İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırması’nın sonuçları, 12 Temmuz 2017 tarihinde düzenlenen törenle kamuoyuna açıklandı. Bu yıl ‘Bilişim sektörü iş dünyasında kök salıyor’ mottosu ile yapılan, Türkiye’nin bilişim arenasında faaliyet gösteren en iyi 500 şirketinin öne çıktığı araştırmanın sonucunda, İSBAK “Bilişim Teknolojileri Kurulum ve Destek Hizmetleri” kategorisinde ilk sırayı aldı.

Başkan Kadir Topbaş’ın çizdiği vizyonla, bilişim ve akıllı sistemler alanında yerli ve milli üretim üssü haline gelen İSBAK, akıllı şehirlere yönelik geliştirdiği yerli çözümlerle İstanbul’a ve Türkiye’ye katma değer kazandırıyor.

İleri bilgi ve iletişim teknolojilerini kullanarak geleceğin akıllı şehirlerine odaklanan İSBAK, elde ettiği başarılarla İstanbul Büyükşehir Belediyesinin sektörlerine yön veren şirketleri arasında yer alıyor.

Yurt içinde ve yurt dışında birçok yerel yönetime teknolojik alt yapı ve akıllı şehircilik alanında hizmet sunan İSBAK elde ettiği bu başarılarla sektöre de öncülük ediyor.

Bu yıl ki “Bilişim 500” araştırmasına yeni bir özellik eklendi. İlk 500 listesinde büyüklük ve ciro olarak yer alamayan ancak kendi alanında veya bölgesinde güçlü konumda olan genç şirketler ve Anadolu firmaları, Plus değeri ile araştırmada kendilerine yer buldu. Kendi kulvarındaki firmalarla yarışarak Plus tablolarında kendilerini gösterebilme şansı elde eden şirketler de Bilişim 500 kapsamında ödüllendirildi.

RELATED ARTICLES
spot_img

Diğer Haberler