Pazar, Eylül 24, 2023
spot_img
Ana SayfaKent HaberleriBalıkesir Bilim Merkezi için protokol imzalandı

Balıkesir Bilim Merkezi için protokol imzalandı

TÜBİTAK ve Büyükşehir işbirliği ile yapılacak olan merkez için TÜBİTAK 20, Büyükşehir Belediyesi de 20 olmak üzere toplam 40 milyon liralık bütçe ayrıldı.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ile Büyükşehir Belediyesi tarafından Balıkesir’de Türkiye’nin 6’ncı Bilim Merkezi inşa edilecek. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. A. Arif Ergin tarafından imzalanan protokol ile Bilim Merkezi’nin Çamlık Rekreasyon Alanı ile birlikte faaliyete geçirilmesi planlanıyor.

BALIKESİRLİLER BİLİM İLE BULUŞACAK

İnşası devam eden Çamlık Rekreasyon Alanı’nda faaliyete geçecek olan Bilim Merkezi ile farklı yaş gruplarından ve farklı birikime sahip bireyler bilimle buluşacak. Bilim ve teknolojiyi toplum için anlaşılır ve ulaşılır bir hale getirmeyi ve bilim ve teknolojinin önemini toplum gözünde artırmayı amaçlayan; deneysel ve uygulamalı etkinlikler içeren, ziyaretçilerini denemeye ve keşfetmeye teşvik eden Bilim Merkezi Balıkesirlilerin yeni cazibe alanı olacak. Bilim merkezinde ayrıca öğrencilerde interaktif eğitimler alacak.

RELATED ARTICLES
spot_img

Diğer Haberler