Perşembe, Mart 30, 2023
spot_img
Ana SayfaKent HaberleriBursaYol kalitesinde köy kent ayrımı yok

Yol kalitesinde köy kent ayrımı yok

Bursa’da merkeze sonradan bağlanan 17 ilçede köylere giden grup yollarını bile sıcak asfaltla buluşturan Büyükşehir Belediyesi, Mustafakemalpaşa – Aralık mahallesi arası ile Bakırköy – Tepecik arasındaki toplam 10 kilometrelik yolun sıcak asfalt kaplamasını tamamladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Mustafakemalpaşa’da son 2-3 ayda tamamlanan 20 kilometrelik sıcak asfalt kaplamaya 9 milyon TL harcadıklarını, son 3 yılda ise Mustafakemalpaşa’da ulaşıma yapılan yatırımın 40 milyon TL’yi aştığını söyledi.

Bursa’da ulaşımı sorun olmaktan çıkarmak amacıyla raylı sistem, yeni yol ve yol genişletme ile köprü ve kavşak düzenleme çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Büyükşehir Belediyesi, merkeze sonradan bağlanan 10 yeni ilçede de ulaşım kalitesini artıracak çalışmaları hız kesmeden sürdürüyor. Yıllar sonra köy grup yollarını bile sıcak asfaltla tanıştıran Büyükşehir Belediyesi, Mustafakemalpaşa ilçesinde de merkez ile Aralık mahallesi arasındaki 3,5 kilometrelik yol ile Bakırköy ve Tepecik arasındaki 6 kilometrelik yolun asfalt kaplama çalışmalarını tamamladı. Karaoğlan, Ayaz, İncilipınar, Doğancı ve Tepecik hattı olan Mustafakemalpaşa ile Karacabey’i bağlayan 10 kilometrelik yoldaki çalışmaları da tamamlanma aşamasına getirdi.

İşlerde aksama yok
Bursa’nın ulaşılabilir bir kent olması yönündeki çalışmaların merkezin yanında tüm ilçelerde aynı yoğunlukla devam ettiğini dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, köylerde giden yollara kadar tüm yolların yenilendiğini söyledi. Mustafakemalpaşa’da da tüm köylere giden grup yollarının sıcak asfaltla kaplandığını ifade eden Başkan Altepe, “Son 2-3 ayda ilçe merkezi ile Aralık Mahallesi arasındaki 3,5 yolun asfaltlanmasını tamamlandık. Yine Bakırköy ile Tepecik arasındaki 6 kilometrelik yol tamamlandı. Karaoğlan, Ayaz, İncilipınar, Doğancı ve Tepecik hattı dediğimiz, Mustafakemalpaşa ile Karacabey’i bağlayan bu hatta da 10 kilometrelik yolun sıcak asfaltla kaplanması çalışması devam ediyor. Yani son aylarda 20 kilometrelik sıcak asfaltı ilçeye kazandırdık ve bunun için 9 milyon TL yatırım yaptık. Son 3 yılda ise Mustafakemalpaşa ilçemizde 40 milyon TL’lik asfalt çalışması yaptık. Eksik kalan bölgeler tamamlanıyor. Program sırasına göre çalışmalarımız devam ediyor. İşlerde durma, aksama yok. Tüm köylere ulaşıncaya kadar çalışmalarımız sürecek” diye konuştu.

RELATED ARTICLES
spot_img

Diğer Haberler