Pazar, Eylül 24, 2023
spot_img
Ana SayfaKent HaberleriBursaUlaşım kalitesi ilçelerde de artırıyor

Ulaşım kalitesi ilçelerde de artırıyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, eskiden Özel İdare’nin 1 yılda tüm ilçe yollarına harcadığı kaynağın şimdi sadece bir grup yolu için harcandığını hatırlatarak, “Buradaki grup yoluna da 7,5 milyon TL harcadık” dedik.

Bursa’da ulaşımı sorun olmaktan çıkarmak amacıyla raylı sistem, yeni yol ve yol genişletme ile köprü ve kavşak düzenleme çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Büyükşehir Belediyesi, merkeze sonradan bağlanan 10 yeni ilçede de ulaşım kalitesini artıracak çalışmalara hız verdi. Yıllar sonra köy grup yollarını bile sıcak asfaltla tanıştıran Büyükşehir Belediyesi, Karacabey ilçesinin Karasu, Keşlik, Doğla, Arız ve Gölecik mahallelerine ulaşım sağlandığı 15 kilometrelik yoldaki asfaltlama çalışmalarını da tamamladı.

Tüm yolların kalitesi artıyor
Bursa’nın ulaşılabilir bir kent olması yönündeki çalışmaların merkezin yanında tüm ilçelerde aynı yoğunlukla devam ettiğini dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, köylerde giden yollara kadar tüm yolların yenilendiğini söyledi. Karacabey’de tüm köylere giden grup yollarının sıcak asfaltla kaplandığını ifade eden Başkan Altepe, “Karasu, Keşlik, Doğla, Arız ve Gölecik mahallelerine ulaşımın sağlandığı bu bölgede de altyapısıyla asfaltıyla özenerek, kaliteli bir imalat gerçekleştirildi. Buradaki 15 kilometrelik yol çalışmasına 7,5 milyon TL harcandı. Daha önceki dönemlerde özel idarenin 1 yılda tüm bölgelere yaptığı ulaşım yatırımını biz sadece Karacabey’in bu bölgesindeki grup yollarına yapmış oluyoruz. Özellikle Büyükşehir’le birlikte yol yapımının ne kadar öne çıktığı görülüyor” dedi.
Bursa Milletvekili Zekeriya Birkan da seçimlerde tüm bu bölgeleri gezdiğini, baraj inşaatı nedeniyle yoğun bir trafik olduğunu ve yolun kötü durumda olduğunu belirterek, böyle güzel bir yolu bölgeye kazandıran Başkan Altepe ve ekibine teşekkür etti.
Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan ise Büyükşehir Belediyesi’nin altyapısı biten tüm mahallelerde üst yapı çalışmalarına da hız verdiğini belirterek, destekleri nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

RELATED ARTICLES
spot_img

Diğer Haberler