Salı, Eylül 26, 2023
spot_img
Ana SayfaKent HaberleriBursaBUSKİ’den sağlıklı altyapı ağı

BUSKİ’den sağlıklı altyapı ağı

Yağmur suyu giderleri ile kanalizasyon hattı giderlerini yüzde 100’e varan oranda birbirinden ayırarak sağlıklı altyapı ağının oluşumunda örnek uygulamalara imza atan BUSKİ Genel Müdürlüğü, Ocak 2017 – Mayıs 2017 dönemini kapsayan beş aylık süreçte, 76 kilometrelik kanalizasyon, 52 kilometrelik de yağmur suyu kanalı imalatı gerçekleştirdi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin “yaşanılmasından mutluluk duyulan şehir” hedefinde, Bursa’nın geleceğine damgasını vurmaya aday altyapı çalışmalarına imza atan BUSKİ Genel Müdürlüğü, sağlıklı altyapı ağının oluşumunda dikkat çeken uygulamalar gerçekleştiriyor. Yağmur suyu giderleri ile kanalizasyon hattı giderlerini yüzde 100’e varan oranlarda birbirinden ayırdıklarını belirten Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı, böylelikle sağlıklı altyapı ağının en önemli gereklerinden birini gerçekleştirdiklerini vurguladı.

Ocak 2017 – Mayıs 2017 dönemini kapsayan beş aylık süreçte, 76 kilometrelik kanalizasyon, 52 kilometrelik de yağmur suyu kanalı imalatında bulunduklarını belirten Çetinavcı, “Sorunlarından arındırılmış sağlıklı altyapı ağının en önde gelen gereklerinden biri de kanalizasyon hattı ile yağmur suyu giderlerinin birbirinden ayrılmasıdır. Atık su ve yağmur sularının çevreye zarar vermeden uzaklaştırılarak, derelerin temiz akması ancak bu yolla sağlanabilir. Kanalizasyon hattı ile yağmur suyu hattını merkezde yüzde 100’e varan mertebelerde birbirinden ayırdık. Bundan sonraki hedefimiz, 2014’te sorumluluk alanımıza giren diğer 10 ilçemizde de aynı başarıyı gösterebilmek” diye konuştu.
Büyükşehir Belediyesi’nin vizyonuyla çalışmalarına artan tempoyla devam ettiklerini vurgulayan BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı, 2017 için belirledikleri altyapı hedeflerini aşacaklarını da sözlerine ekledi.

RELATED ARTICLES
spot_img

Diğer Haberler