Çarşamba, Eylül 27, 2023
spot_img
Ana SayfaKent HaberleriEskişehir'de dev kompleksin temeli atılıyor

Eskişehir’de dev kompleksin temeli atılıyor

Bünyesinde İlçe Otogar Binası başta olmak üzere İtfaiye Merkezi, Yol İşleri Merkezi, Koordinasyon Merkezi, cep sineması ve sosyal donatılar gibi birçok birimi barındıracak olan Büyükşehir Belediyesi Çifteler Kompleksi’nin temeli gerçekleştirilen törenle atıldı.

Temel atma töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen Çifteler’de alt yapı ve üst yapı çalışmalarına devam ettiklerini ifade etti. Büyükerşen “Bugün burada, Çifteler’in en temel ihtiyaçlarından bir kısmını daha çözecek olan önemli bir yatırımın ilk temel harcını atmak için toplanmış bulunuyoruz. Tüm sıkıntılara rağmen ilçelerimizin, yıllar boyu birikmiş sorunlarını da birer birer çözüme kavuşturmaya başladık. Çifteler İlçemizde önemli altyapı yatırımları gerçekleştiriyoruz. İlçemizin insan sağlığına zararı olan asbest içeren eski içme suyu hatlarını yeniledik. Çiftelere son 1 yıl içinde 13 kilometre içme suyu 5 kilometre de kanalizasyon hattı yaptık. Siz değerli Çiftelerli kardeşlerimize kaliteli ve sağlıklı içme ve kullanma suyu verebilmek için iki bin tonluk yeni su deposunun ve yeni içme suyu arıtma tesisinin inşaatına da başladık. Bu iki büyük yatırımı bu yılsonuna kadar hizmete açacağız” dedi. Üst yapı çalışmalarında da Yol İşleri ekiplerinin de yol yapım ve asfalt yenileme çalışmalarına devam ettiğini ifade eden Başkan Büyükerşen, Çifteler’in Büyükşehir Belediyesi ile daha da büyüdüğünün altını çizdi.

Dev kompleks bir çok hizmeti içinde barındıracak

Temeli atılan kompleksin içerisinde bir çok hizmetin verileceğini ifade eden Başkan Büyükerşen “Çifteler İlçe Terminalinin yanı sıra, İlçe İtfaiye Hizmet Merkezi, Kırsal Hizmetler Birimi, Büyükşehir Belediyesi Çifteler Koordinasyon Merkezi ile Su ve Kanalizasyon İdaresi de Çifteler Halkına bu kompleks üzerinden hizmet verecek” dedi. Tesiste ayrıca, düğün, nişan, toplantı gibi sosyal ihtiyaçlarınızın karşılanacağı bölümlerin de olacağının altını çizdi.

Konuşmasının ardından Başkan Büyükerşen,  Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Engin Çakmak, Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan, Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı, Belediye Bürokratları ve Çifteler halkı ile birlikte kompleksin temel atma törenini gerçekleştirdiler.

RELATED ARTICLES
spot_img

Diğer Haberler