Pazar, Eylül 24, 2023
spot_img
Ana SayfaGenelSarayköy tarihindeki en büyük proje

Sarayköy tarihindeki en büyük proje

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın müjdesini verdiği, “Denizli Büyükşehir Belediye Otobüs Bakım Onarım Şantiye ve Depolama Sahası” projesi hızla ilerliyor. Sümer Mahallesi’nde 22.000 metrekare alan içerisinde yer alan projede bölgeye 1 adet idare binası, 1 adet kademe binası, 1 adet akaryakıt istasyonu ve yaklaşık 170 otobüslük park alanı ile su depoları yapılıyor. Proje kapsamında 500 metrekare alanda inşa edilecek olan idare binasının betonarme işlemleri tamamlandı. Duvar ve çatı imalatının devam ettiği inşaat çalışmalarında ince işler ve tesisat döşemeleri de devam ediyor. Betonarmesi ve çelik imalatı tamamlanan kademe binasının, subasman betonu dökülürken, ince işleri de devam ediyor. Projede yer alan akaryakıt istasyonunda temel ve çelik imalatları da tamamlandı.

Trafik yoğunluğu ortadan kalkacak

Fiziki gerçekleşmenin yüzde 70 dolayında olduğu proje kısa sürede hayata geçecek. İdari bina içerisinde 1 adet konferans salonu bulunacak projenin tamamlanmasının ardından, İlbade Mahallesi’nde uzun yıllardır hizmet veren Denizli Büyükşehir Belediye Otobüs Bakım Onarım Şantiye ve Depolama Sahası modern yerine taşınacak. Tesisin taşınması ile birlikte İlbade Mahallesi’ndeki eski Zahire Pazarının bulunduğu bölgede yaşanan trafik yoğunluğu büyük ölçüde rahatlayacak.

Ulaşımda seferberlik sürüyor

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, kentte yaşanan trafik sorununu çözmek için yol, köprü, alt ve üst geçit gibi ulaşım alanında seferberlik başlattıklarını vurgulayarak, belediye otobüslerinin yeni garaj ve bakım şantiyesinin de bunlardan biri olduğunu söyledi. Başkan Zolan, “Yollar, köprüler, geçitler, köprülü kavşaklar gibi birçok ulaşım projemizle halkımızın daha güvenli ve konforlu bir seyahat imkanına kavuşması için çalışıyoruz. Bu kapsamda dar bir alanda hizmet veren belediye otobüslerimizin garajını Sümer Mahallesi’nde yapacağımız modern tesisimize taşıyacağız. Eski Zahire Pazarının olduğu bölgede yaşanan trafik soru30 Mart yerel seçimlerinin ardından kent genelinde hizmet vermeye başlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, Sarayköy ilçesinde dev alt yapı atağı başlattı. İlçede özellikle vatandaşların nitelikli suya kavuşması için ömrünü tamamlamış ve sürekli arıza çıkaran içme suyu hatlarını yenilemeyi amaçlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Sarayköy’de hayata geçireceği içme suyu deposu, kanalizasyon, yağmur suyu ve içme suyu hattı projelerini tamamlayarak çalışmalara başladı. Bu kapsamda ilçenin alt yapısını sil baştan yenileyecek Büyükşehir DESKİ, Sarayköy’e 86.000 metre kanalizasyon hattı, 75.000 metre içme suyu hattı ve 30.000 metre yağmur suyu hattı döşeyecek. Bunun yanında ilçenin ihtiyacı olan 4.000 metreküplük içme suyu deposu yapacak Büyükşehir DESKİ, Sarayköy’ü modern bir alt yapıya kavuşturmuş olacak.

“‘Kent merkezinde ne varsa ilçelerimizde de o olacak”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, büyükşehir hizmetlerinde önceliklerinin her zaman insan olduğunu belirterek, vatandaşların daha nitelikli içme suyu ve alt yapıya kavuşması için çalışmaların ihtiyaç olan her bölgede süreceğini söyledi. Büyükşehir ile birlikte yatırımların artarak devam ettiğini vurgulayan Başkan Zolan, “Biz yola çıkarken, ‘Kent merkezinde ne varsa ilçelerimizde de o olacak’ demiştik. Bunun için 1 dakikamızı dahi boşa harcamadan gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz. Hedefimiz, Denizli merkezde gerçekleştirdiğimiz alt yapı modelini ilçelerimizde de uygulamak, vatandaşlarımızı modern bir alt yapıya kavuşturmak” diye konuştu.

“Alt yapı cesaret, sabır ve destek ister”
Sarayköy tarihindeki en büyük projenin ilçedeki içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon hatlarını baştan aşağı değiştirecek alt yapı yatırımı olduğunu işaret eden Başkan Zolan, şöyle konuştu: “Alt yapı cesaret, sabır ve destek ister. Çünkü alt yapı çalışmaları sırasında toz ve çamur olur, sular kesilir, insanlarımız rahatsız olabilir. Ancak alt yapı olmadan da olmaz. Sağlığımız için geleceğimiz için bu yatırımı yapmak zorundayız” dedi. Mevcut alt yapının Sarayköy’ü daha fazla taşımayacağını kaydeden Başkan Zolan, “Bu yatırımımız ile birlikte burada 100 yıl alt yapı yapılmayacak. Torunlarınızın torunları alt yapı inşaatı görmeyecek. Sarayköyümüz daha sağlıklı ve nitelikli bir alt yapıya kavuşacak.” nu da ortadan kalacak. Denizlimize şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

RELATED ARTICLES
spot_img

Diğer Haberler