Salı, Ekim 3, 2023
spot_img
Ana SayfaKent HaberleriİstanbulAkıllı Şehirler Çalıştayı

Akıllı Şehirler Çalıştayı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Raylı Sistem Projeler Müdürü Sayın Aslı Şahin Akyol, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Anadolu Yakası Raylı Sistem Müdürü Sayın Feriha MERT, İBB den çeşitli yöneticiler, Üniversitelerden Rektörler, Öğretim Elemanları ve Raylı Sistem Daire Başkanlığı ile işbirliğinde olan firmalar dahilinde toplam 150 kişinin katıldığı program, GeoTech Group tarafından desteklendi.

GeoTech Group CEO’su Prof. Dr. Kamil Eren, ARGEDOR Teknik Müdürü Ender Yılmaz, İSBAK Akıllı Şehir Koordinatörü Ersoy Pehlivan, JeoIT Teknik Müdürü Yavuz Eren gibi birçok uzmanın sunum yaptığı çalıştayda; son teknolojilerden örnekler paylaşılarak katılımcılar üzerinde farkındalık oluşturuldu.

Raylı Sistem Daire Başkanlığının yürütmekte olduğu projeler hakkında bilgi edinilen bu platformda Raylı Sistem Projeler Müdürlüğünün uygulamakta olduğu Arşiv Sayısallaştırma ve CBS Projesi, BIM Destekli tasarımı devam eden Raylı Sistem Projeleri, Metro tasarım ve yapım süreçlerinin takibini dijital ortama taşıyan (Tek Merkezli) Raylı Sistem Bilgi Platformu (RSBP) projesi, Sanal Gerçeklik Uygulamaları ve RayGIS Projeleri sunuldu.

Katılımcıların hem sunumlardan bilgi edindiği hem de birbirleri ile fikir alışverişlerinde bulunabildiği bu etkinlik sayesinde, Raylı Sistemlerin yenilikçi yatırımlarının daha da artması hedeflendiği üzerinde duruldu.

Önceki İçerikBaşkan Türel’e zor görev
Sonraki İçerikMavi gurur
RELATED ARTICLES
spot_img

Diğer Haberler