Salı, Eylül 26, 2023
spot_img
Ana SayfaKent HaberleriAnkara17. Şefik Bursalı Resim Yarışması Sergisi Güvenpark'ta

17. Şefik Bursalı Resim Yarışması Sergisi Güvenpark’ta

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın düzenlediği 17. Şefik Bursalı Resim Yarışması Sergisi açıldı.
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Güvenpark Sanat Galerisi Sergi Salonu’nda açılışı yapılan sergiye, Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürü Murat Salim Tokaç, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Nejat Birecik, Büyükşehir Belediyesi ve Bakanlık bürokratları, Bursalı’nın yakınları ile sanatsever Ankaralılar katıldı.
Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü’nce, çağdaş resim ustalarından merhum sanatçı Şefik Bursalı’nın anısını yaşatmak, plastik sanatlar alanında sanatçıların çalışmalarını desteklemek, değerlendirmek, sergilemek ve kalıcı eserler kazandırmak amacıyla düzenlenen “17. Şefik Bursalı Resim Yarışması”na katılan 755 eser arasında 5 eser Başarı Ödülü’ne, 4 eser de Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü.
Başarı Ödülü kazanan Aslı Ayşe Akyüz, Mehmet Babat, Sidar Bakı, Anıl İbrahim Demir ve Veli Aras Yalçınkaya ile Jüri Özel Ödülü kazanan Nükhet Atar, Yılmaz Çavuş, Hatice Türkmen ve Reyhan Ulukan’a ödülleri, Güzel Sanatlar Genel Müdürü Murat Salim Tokaç tarafından takdim edildi.
Açılışta, Güzel Sanatlar Genel Müdürü Murat Salim Tokaç, yarışmanın, Şefik Bursalı’nın anısını yaşatmak, sanatçıların çalışmalarını desteklemek ve kalıcı eserler kazandırmak amacıyla düzenlendiğini söyledi.
Tokaç, özellikle, Ankara’nın merkezinde Güvenpark Sanat Galerisi’ni bu sergi için tahsis eden Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkürlerini ileterek, bu dayanışmanın, tüm kurum ve kuruluşlara örnek olması dileğinde bulundu.
Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu saz sanatçıları da seslendirdikleri eserlerle, açılışa renk kattı.
Toplam 94 sanatçının eserinin sergilendiği 17. Şefik Bursalı Resim Yarışması Sergisi, 4 Haziran Pazar gününe kadar sanatseverlerin ziyaretine açık kalacak.

RELATED ARTICLES
spot_img

Diğer Haberler