Cumartesi, Nisan 1, 2023
spot_img
Ana SayfaKent Haberleriİstanbulİstanbul Uluslararası Yol Federasyonu’na üye oldu

İstanbul Uluslararası Yol Federasyonu’na üye oldu

Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, 2017 yılının ilk aylarından itibaren IRF çatısı altında yerine alarak dünya standartlarında yürüttüğü çalışmalarını sektörün ileri gelen kurum ve kuruluşlarla istişare ile devam ettirecek. Söz konusu üyelikle birlikte şehirciliğin en önemli faaliyetleri arasında olan yol bakım ve altyapı çalışmaları, dünyanın en hızlı gelişen kentlerinden biri olan İstanbul’da daha da gelişecek.

Dünya çapında yol, kaldırım, asfalt gibi konularda sektördeki en son yenilikleri takip etmek amacıyla üye olunan IRF, belirli aralıklarla düzenlediği, çalıştay, gezi, toplantı ve seminerlerle İstanbul Byükşehir Belediyesi’nin bu alanda yaptığı çalışmalara katkı sağlayacak.

IRF HAKKINDA

International Road Federation (IRF) – Uluslararası Yol Federasyonu; hükümetten bağımsız, ticari amacı olmayan bir sivil toplum kuruluşu olup 1948 yılında Washington DC’de kurulmuştur. Misyonu; daha iyi, daha güvenli ve daha sürdürülebilir yollar ile tüm dünyadaki yol ağlarının gelişimini teşvik etmek ve desteklemektir.

IRF’in en önemli rolü; dünya çapında yol politikaları ve gelişimi ile ilgilenen tüm taraflarla işbirliği yapmaktır.

• IRF, hükümetler ve finansal kurumlar için yol geliştirme strateji ve politikalarının planlanmasında birçok konuda uzmanlık sağlar.

• IRF, özel sektör için bir iş ortağı, Birleşmiş Milletler ve Dünya Bankası gibi çok uluslu kurumlarla bir bağlantı ve hükümet kurumlarına ve karar vericilere ulaşmak için bir platformdur.

• IRF, ulusal yol birliklerini, mühendislik topluluklarını, avukatlık bürolarını ve yüksek öğrenim merkezlerini kapsayan yol profesyonelleri camiası için paha biçilmez bir bilgi merkezidir.

RELATED ARTICLES
spot_img

Diğer Haberler