Salı, Ekim 3, 2023
spot_img
Ana SayfaKent HaberleriAnkara Başkent’e, yeni bir aile yaşam merkezi

Başkent’e, yeni bir aile yaşam merkezi

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı sürdürülen karma fonksiyonlu yapıya sahip Osmanlı Aile Yaşam Merkezi ve Pazar alanı bünyesinde gençlik merkezi, hanımlar lokali, yaşlılar ve engelliler merkezi, çocuk kulübü, kapalı pazar alanı, 140 araçlık otopark, bay bayan yüzme havuzları, spor salonları, hamam, sauna ve buhar odaları yer alıyor.
Çalışmalar hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter yardımcısı ve Fen İşleri Daire Başkanı Vedat Üçpınar, “Ankara’ya modern bir tesis daha kazandırıyoruz” dedi. Üçpınar, Osmanlı Aile Yaşam Merkezi’nde duvar, mermer, seramik kaplamalarının tamamlandığını, kapı, pencere montajlarının ve mekanik imalatların testlerinin yapıldığını söyledi.
Osmanlı Aile Yaşam Merkezi’nde peyzaj çalışması yapılmaya başlandığını belirten Üçpınar, bu kapsamda çevre düzenlemesi ve tretuvar çalışmaları yapılacağını kaydetti.

Toplam inşaat alanı 28 bin 400 metrekare olan Osmanlı Aile Yaşam Merkezi bünyesinde yer alan birimler şunlar:

Okuma, internet, müzik vb eğitim odaları, özel kurs odaları, oyun salonları, kabul salonu, kapalı pazar alanı, kadın-erkek spor-fitness salonları, açık-kapalı-engelli otoparkları, kadın-erkek yüzme havuzları, hamam, sauna ve buhar odaları ile çocuk oyun alanı.

RELATED ARTICLES
spot_img

Diğer Haberler