Salı, Eylül 26, 2023
spot_img
Ana SayfaKent HaberleriİstanbulDostluk Rallisi 12. kez İstanbul'da

Dostluk Rallisi 12. kez İstanbul’da

Almanya Doğu – Batı Dostluk ve Barış Rallisi Derneği tarafından organize edilen ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından desteklenen otomobil rallisi yarışın ötesinde, sosyal ve kültürel paylaşımı ön plana çıkarmayı amaçlayan bir sosyal sorumluluk projesi özelliği taşıyor.

400 Yarşçı 200 araçla katılıyor

Bu yıl 11 ülkeden 200 araç ve 400 yarışmacının katıldığı organizasyona katılan sporcular. 7 Mayıs’ta Almanya’nın Oberstaufen kasabasında yarışı başlatarak yola çıktılar. Dernek ve organizasyon yetkilileri Türkiye’nin ve İstanbul’un tanıtımına da katkı sağlayacak yarışa katılan pilotlardan İstanbul’un tarihi mekanlarını ziyaret etmelerini ve bu ziyaretleri belgelemelerini istiyor.

Türkiye startı 12 Mayıs’ta başlıyor

Türkiye’den AB Bakanlığı’nın 7 yıldır desteklediği yarışlara katılan araçlar Almanya, Avusturya, Slovenya, Macaristan ve Romanya’yı geçtikten sonra Bulgaristan üzerinden Türkiye’ye giriş yapacaklar. Parkurun Türkiye ayağındaki yarışlar 12 Mayıs’ta Sultanahmet Meydanı’nda düzenlenecek törenle başlayacak.

AB Bakanı Çelik Türkiye startını verecek

Start programına AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik’in de katılması bekleniyor. Türkiye’nin ardından pilotlar İsrail ve Filistin’den geçerek Ürdün’de yarışı tamamlayacaklar.

RELATED ARTICLES
spot_img

Diğer Haberler