Cumartesi, Mart 25, 2023
spot_img
Ana SayfaGenelArtvin Semt Konağının temeli atıldı

Artvin Semt Konağının temeli atıldı

Şehit Dursun Acar Caddesi üzerinde Artvin Devlet Hastanesinin hemen altında ki mevkide gerçekleştirilen temel atma törenine Artvin AK Parti Milletvekili İsrafil Kışla, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Belediye Başkan Yardımcıları Erkan Yazan, Aydemir Akköy, Zafer İnce, AK Parti Artvin İl Başkanı Erkan Balta, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Maksut Koçak, kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yatalak Hasta Ailelerine Büyük Bir İmkân

 

Kocatepe “ Artvin’de 129 yatalak hasta var. Bunların en büyük sıkıntısını da aileleri çekiyor. Bu hasta yakınları herhangi bir durumda hastalarını kimseye bırakıp bir şey yapamıyor. Böyle durumlarda bu hastalarımızı ve yaşlılarımızı tesis içerisinde yer alacak olan yaşlılar dinlenme evinde bir süreliğine misafir edeceğiz. Tesisimizde olacak aş evimiz ve hanımlar lokalimizde olacak. Artvin Belediyesi olarak prestij projelerimizden birini daha hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Yenilikte Her Zaman Güzellikler Var

 

AK Parti Artvin Milletvekili de konuşmasında Semt Konağı projesinin Artvin’e katma değer sağlayacağını kaydederek “ Zor gününde insanlara sıcak bir yuva açabilmek önemli. Köylerden ilçelerden hastaneye gelen insanlar burada kalabilecek. Çok ince düşünülerek hazırlanmış bir proje. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu tesisle hastalarında hasta yakınlarının da en büyük sıkıntısı olan barınma sorununu çözülecektir. Hem yerelde hem de hükümetle Artvin’e hizmet etmeye devam ediyoruz. Sorunlar tek tek çözüyoruz. Yenilikte her zaman güzellikler var” dedi.

 

Kışla “Artvin’e bir müze yatırımımız var. Sporcu fabrikası, dış hastanesi, aile sosyal politikalar il binası, halk eğitim merkezi ihalelerini yapacağız. Artvin’in doğalgaz ihalesini yaptık. Teleferik ihalesini 27 Mayıs’ta yapacağız. Artvin’in neye ihtiyacı varsa bunları kamu adına yapmaya çalışıyoruz.” İfadelerine yer verdi.

RELATED ARTICLES
spot_img

Diğer Haberler