Çarşamba, Eylül 27, 2023
spot_img
Ana SayfaKent HaberleriAnkaraZülfü Livaneli Kültür Merkezi Ağustosta açılıyor

Zülfü Livaneli Kültür Merkezi Ağustosta açılıyor

  Çankaya Belediyesi’nin Yıldızevler Mahallesi’nde inşa ettiği Zülfü Livaneli Kültür Merkezi’nin açılışına sayılı günler kaldı. Çankaya’ya kazandırılan sanat merkezlerinden biri olacak Zülfü Livaneli Kültür Merkezi’nde müzik, fotoğrafçılık, drama, resim atölyelerinin yanı sıra iki de sergi salonu yer alıyor.

Temeli, Ekim 2016’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve sanatçı Zülfü Livaneli’nin de katıldığı törenle atılan merkez, bin 100 m² alan üzerinde bulunuyor. Ağustos ayında açılacak merkez, iki kattan oluşuyor.

  Sosyal demokrat be lediyecilik anlayışları gereği sanatın ulaşılabilirliğini arttırmak istediklerini belirten Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Atatürk’ün ‘Cumhuriyetin temeli kültürdür’ sözünü hatırlatarak, onun izinden gittiklerini, Mustafa Kemal’in ilçesi Çankaya’ya yakışır hizmetler üretmeye çaba gösterdiklerini ifade etti.

 Ankaralılara böyle bir sanat merkezi kazandıracak olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Başkan Taşdelen, “Yeni nesil inşaat teknikleriyle kısa sürede sona geldiğimiz modern görünümlü merkez; atölyeleri, sergi ve konferans salonlarıyla çok işlevli bir mekan olacak” dedi.

Zülfü Livaneli Kültür MErkezi_Yan Cephe

RELATED ARTICLES
spot_img

Diğer Haberler