Pazar, Eylül 24, 2023
spot_img
Ana SayfaKent HaberleriAnkaraAnkara'ya dev kent parkı geliyor

Ankara’ya dev kent parkı geliyor

   Yıllardır 1. ve 2. etaplarıyla Ankara’nın eğlenme ve dinlenme mekanına dönüşen Lozanpark’ın yeni bölümlerinde sona yaklaşılıyor. Lozanpark 3. etabın açılışı, Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak Kurtuluş Savaşı mücadelesini başlatmasının 98. Yılı olan 19 Mayıs’ta yapılacak.

112 BİN METREKARELİK TOPLAM ALAN

   Birlik Mahallesi 365 Alışveriş Merkezi ile Zirvekent bölgesinde bulunan 3. ve 4. Etaplar, 112 bin metrekare toplam alanlarıyla büyük birer park olarak Ankaralılara hizmet verecek. 60 bin metrekaresi yeşil alan olarak hazırlanan parklar, birbirinden farklı özellikleri ile herkese ve her isteğe hitap edebilecek tarzda düzenleniyor.

HERKESE HER YAŞA GÖRE

Giriş bölümündeki tören alanıyla ziyaretçileri karşılayacak 3. Etapta; orta meydan, kapalı ve açık bölümleri olan kafeterya, büyük bir süs havuzu, 2 metre genişliğinde doğal dere ile bisiklet ve araç yolları bulunacak.

 2 adet basketbol sahasının yanı sıra voleybol ve tenis sahaları, kondisyon alanı ile soyunma odaları bulunan 4. etap ise spor yapmak isteyenler için öncelikli olacak. Koşu yolu ile çocuklar için oyun alanlarının da bulunacağı 4. etap da 3. etapta olduğu gibi açık ve kapalı alanları bulunan kafeteryası ile hizmet verecek.

 

Başkan Bölge Gezisi_Lozanpark 3. Etap İnşaatı (11)

RELATED ARTICLES
spot_img

Diğer Haberler