Salı, Eylül 26, 2023
spot_img
Ana SayfaGenelKadir Topbaş'tan Havaray müjdesi

Kadir Topbaş’tan Havaray müjdesi

 

16 Nisan Referandumuna sayılı günler kala İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti Maltepe İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen Halk Buluşmasına katıldı. Maltepe ilçesi Bağdat Caddesi üzerinde düzenlenen halk buluşmasında vatandaşlar Başkan Kadir Topbaş’ı coşkulu bir şekilde karşıladı. Sahneye çıkarak vatandaşları selamlayan Başkan Kadir Topbaş, yaptığı konuşmada İstanbul geneline yapılan yatırımlar ve Maltepe ilçesi özelinde yapılan yatırımlar hakkında vatandaşlara bilgiler aktardı.

“Orhangazi Parkıyla ilgili söylediklerinden dolayı yüzleri kızarmıştır belki özür dilemek için fırsat arıyorlardır”

Maltepe Halk Buluşmasında konuşma yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Maltepe Sahili’nde yaptığımız Orhangazi Parkı hepinizin gidip keyif aldığınız, rahatlıkla vakit geçirdiğiniz bir park haline geldi. Başladığımız zaman dönemin Maltepe Belediyesi, ‘Burada imar yapacaklar, inşaat yapacaklar birine peşkeş çekecekler’ dediler. Önümüze engel çıkarmaya çalıştılar. Ama şimdi bizden daha fazla oraya gidiyorlar. Ne kadar önemli bir iş olmasına rağmen buna mani olmaya kalkıyorlar, yapılması istenmiyor. Bende arkadaşlarıma pankartları asın onlara bu rezillik yeter dedim. Belki şimdi yüzleri kızarmıştır, özür dileme fırsatı arıyorlardır diye düşünüyorum” dedi.

Başkan Kadir Topbaş’tan Kadıköy-Kartal arası Havaray müjdesi

Yapımı devam eden metro çalışmalarından bahseden Başkan Kadir Topbaş, “2018 yılı içerisinde Halkalı-Gebze-Marmaray hafif metro devreye girecek. Devlet Demiryolları yapıyor. Dudullu-Kayışdağı-İçerenköy-Bostancı metro hattı devam ediyor. Daha hızlı ulaşım için Kadıköy-Kartal metrosunu bitirdik. Bir de Havaray projemiz var. Kadıköy-Kartal havaray projesi inşallah onu da hazırlıkları sürüyor. Ayrıca Maltepe-Başıbüyük havaray talebi var, Kayışdağı’na teleferik isteniyor, bunların da çalışmaları sürüyor” şeklinde konuştu.

 

RELATED ARTICLES
spot_img

Diğer Haberler