Pazar, Eylül 24, 2023
spot_img
Ana SayfaGenelÇok katlı otopark inşaası devam ediyor

Çok katlı otopark inşaası devam ediyor

Büyükşehir Belediyesi Etüd ve Projeler Dairesi Başkanlığı Etüd ve Projeler Şube Müdürlüğü’nce yürütülen Arasa Otoparkı yapım işinde 514 forekazık, 340 adet kuşaklama kirişi ankrajı yapılarak tüm alt yapı projesi tamamlandı.

Üst yapı projesi devam etmekte olup çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. 1000 araç kapasiteli ve 3 bloktan oluşacak olan Çok Katlı Otopark inşaatında C1, C2, C3 bloklarının karkası sona yaklaşılırken, B3 blokun temel çalışmalarına başlandı.

İKİ GİRİŞ-ÇIKIŞLI OLACAK

Şehrin merkezinde toplam 1000 araç kapasiteli, 40 bin metrekare inşaat alanı olan, içerisinde engelli park alanları, elektronik park göstergeleri, kameralı güvenliği, mescidi, yağlama yıkama bölümü olacak olan otoparkta aynı zamanda Şazibey camii yol kotundan ve alt yol kotundan giriş- çıkışı yapılacak.

Tasarım olarak araçların hızlı şekilde dolup-boşalma sistemine göre ve son katı meydan olabilecek şekilde dizayn edilmiştir. Arasa Otopark A, B ve C olmak üzere üç bloktan oluşmakta olup, A ve C blokları 4’er katlı, B blok ise beş katlı olarak yapılacak. Modern mimari yapıya sahip olan otoparkta araç giriş çıkışları, araç tanıma sistemleri her katta dolu boş otopark sayısı gibi modern özelliklere sahip olacak.

RELATED ARTICLES
spot_img

Diğer Haberler