Pazar, Eylül 24, 2023
spot_img
Ana SayfaGenelKırşehir'de asfalt yenileniyor

Kırşehir’de asfalt yenileniyor

Alt Yapı Çalışmalarını bitiren Kırşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Atatürk Caddesi ve Terme Caddesinde Asfalt çalışmalarına devem ediyor.

Birinci etap çalışmaları hızla yapılarak Kapıcı Camii’nden Sanayii Cami’sine kadar olan bölümü hazır hale getirdik kullanıma açtık. Çalışmalar koordineli ve etap etap olarak yapılıyor.

Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci Terme Caddesi, Yenice Mahallesi Atatürk caddesi asfalt serimine başladık, Yol proje kotuna göre kazındı. Sanayi Camii’nden, Kapıcı Camiine kadar olan bölümü asfalt attık. Yenice Mahallesi Atatürk Caddesinin asfalt serimi tamamlandı. Etap etap ana caddelere asfalt atılacak. inşallah en hızlı bir şekilde asfalt çalışmalarımızı bitireceğiz.

Asfalt bittikten sonra kaldırımlarla ilgili çalışmalara başlayacağız diyen Başkan Bahçeci En son aşınma tabakası dediğimiz bütün proje bittiğinde serilecek ama alt temel serimi inşallah sererek gidecek. İnşallah hızlı bir şekilde çamurdan ve tozdan kurtarmış olacağız. Zor bir çalışma gerçekleştirdik yaklaşık yedi aydır ana cadddelerde alt yapı da bir çalışma yapıyoruz Kırşehir’lilere sabırlarından dolayı teşekkür ediyorum.

Belediye olarak bir risk aldık ama Kırşehir’in geleceği açısından en doğru olanı yaptığımıza inanıyoruz. Kırşehir uzun yıllar alt yapı ile ilgili bir sorun yaşamamasını istiyoruz Şehir merkezinde yollarımız, kaldırımlarımız, peyzaj, aydınlatma, trafik sistemi her şeyi değişecek şekilde olacak. Bunları yapmadan önce tüm alt yapıyı yenileyelim ki bir daha yap boz olmasın istedik bu da zaman ve sabır gerektirdi. Bu kışı çamurlu ve tozlu geçirdik ama İnşallah Kırşehir Türkiye’de parmakla gösterilir şehir merkezine bu proje sayesinde kavuşmuş olacak.” dedi

RELATED ARTICLES
spot_img

Diğer Haberler