Çarşamba, Eylül 27, 2023
spot_img
Ana SayfaGenelSındırgı Yüreğil’e Kapalı Pazar Yeri ve Halı Saha

Sındırgı Yüreğil’e Kapalı Pazar Yeri ve Halı Saha

Mahalle halkı tarafından davul ve zurnalar ile karşılanan Başkan Uğur törende yaptığı konuşmada ise Büyükşehir Belediyesi çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Pazar yeri ve spor alanını kısa zamanda hizmete sokmak istediklerini belirten Başkan Uğur, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mitingine katılan Sındırgılılara teşekkür etti.

SINDIRGI’YA YAPILAN YATIRIMLAR 25 MİLYONU AŞTI 

Balıkesir’in Büyükşehir olması ile kırsal mahallelere yol, kanalizasyon, su, tohum seleksiyon makinesi, buzağı kulübesi, kovan altlığı, spor sahası ve pazar yeri gibi ihtiyaçları karşılamaya çalıştıklarını ifade eden Başkan Uğur konuşmasını şöyle sürdürdü: “Tabi bunlar kırsal mahallelerimiz için önemli. Bugün iki temel atıyoruz. Bunları nasıl yapıyoruz? Büyükşehir projesi ile. Büyükşehir projesi Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın projesi. Hizmetlere baktığımız zaman geçmişte Özel İdare’nin yapması imkânı olmayan işler. Sındırgı’ya geldik su ve arıtma kanalizasyon sisteminin temelini attık. 16 milyon lira. Daha önce yaptığımız yatırımlarla da 25 milyon lira. Bunlar ülkemizdeki istikrar ile oluyor.”

“16 NİSAN HALK OYLAMASI CUMHURİYET TARİHİNİN EN ÖNEMLİ FIRSATI”

Türkiye’nin yönetim tarihinde yaşanan gelişmeler hakkında konuşan Başkan Uğur, ülkenin yıllarca istikrarsız yönetimler nedeniyle geri kaldığını söyledi. Uğur, “16 Nisan halk oylaması Cumhuriyet tarihinin bu milletin önüne koyduğu en önemli fırsat. Bu fırsatı en iyi şekilde değerlendireceğine milletimizin ben inanıyorum. 16 Nisan’da yapılacak Anayasa değişikliği ile artık milletvekili transferi yok. Koalisyon yok. Bundan sonra artık istikrarsızlık yok. Tüm bunları 16 Nisan referandumu getirecek” diye konuştu.

Başkan Uğur’un konuşmasının ardından Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş tarafından Uğur’a Hanımeli Pazarı’nda satılan ürünlerden derlenen bir sepet hediye edildi. Tören alanında yapılan gösteri güreşi ardından Başkan Uğur, inşaat alanında incelemelerde bulundu. Başkan Uğur daha sonra Bigadiç’in Kargın Köyü’nde düzenlenen toplantıya katılarak 16 Nisan referandumu hakkında vatandaşlara bilgiler verdi.

 

balıkesir

RELATED ARTICLES
spot_img

Diğer Haberler