Çarşamba, Eylül 27, 2023
spot_img
Ana SayfaKent Haberleriİzmir2 kilometrelik mesafe 200 metreye iniyor

2 kilometrelik mesafe 200 metreye iniyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bayraklı trafiği için önemli güzergahlardan biri olan Onur Mahallesi’ni çevre yoluna, aynı zamanda Onur ve Körfez mahallelerini Doğançay ile Yamanlar mahallelerine bağlayarak ulaşım süresini ve bölgedeki trafik yoğunluğunu azaltıyor.

Yeni bağlantı sayesinde Onur Mahallesi’nden çevre yoluna ulaşmak isteyen vatandaşlar, halen 2 km’yi bulan yolu sadece 200 metrede aşabilecek. Toplam 190 metre uzunluğundaki ayaklı köprüde yol 2 gidiş, 2 geliş olmak üzere 4 şeritte verilecek. Ayrıca Onur Mahallesi’yle çevre yolu bağlantısını kuracak projede de yaklaşık 750 metrelik hatta, 70 metrelik istinat duvarı yapıldı ve halen 1 şerit gidiş-1 şerit geliş olan yol genişletilerek 2 şerit geliş-2 şerit gidiş olacak şekilde yeniden düzenlendi. Çalışmalar yüzde 90 oranında tamamlandı.

Ayrıca 750 metrelik yeni yolda çift taraflı olarak yaya yolları oluşturularak bölge sakinlerinin emniyetli ulaşım yapmalarının sağlanacağı ve 2 adet kavşak oluşturularak araç trafiğinin rahatlatılacağı bildirildi.

izmir köprü Jpeg

 

 

 

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin projesini hazırladığı ancak kamulaştırma çalışmalarının tamamlanmasını beklediği kavşak ve yol düzenlemesi, çevre yolunu kullanacak vatandaşlara ve bölgeye büyük kolaylık sağlayacak. Proje kapsamındaki köprü ve bağlantı yolu yaklaşık 3,5 milyon TL’ye mal olacak.

 

RELATED ARTICLES
spot_img

Diğer Haberler