Pazar, Eylül 24, 2023
spot_img
Ana SayfaGenelSamsun'a yeni otogar müjdesi

Samsun’a yeni otogar müjdesi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Bafra’da bulunan otogarın trafik sorunlarına ve çirkin görüntülere sebep olduğunu belirterek yeni bir otogar yapmak için çalışmaların başladığını duyurdu.

Gün boyunca Bafra’da bir takım incelemelerde bulunan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, ilçenin ortasında büyük yer kaplayan ve trafik sorunları başta olmak üzere birçok soruna neden olan otogarın taşınmasıyla ilgili talimatı verdi. Yapılan incelemeler sonucunda otogarın yapılacağı yer eski Çetinkaya Belde Belediyesi’nin bulunduğu yer olarak belirlendi.

samsun otogar 2

 

 

 

 

 

 

Bafra için her şeyi planladıklarını belirten Başkan Yılmaz, “Baframızın otogarından, Baframızın sebze meyve halinden tutunda Sedde projesine kadar her şeyi planladık. Şimdi eski otogarı Bafra’nın girişinden çıkartacağız ve bu müjdeyi vermek istiyorum. İki üç yıl içerisinde bu kötü otogarı Bafra’nın içerisinden çıkartacağız. O alanı da muhakkak bir kültür tesisi, Bafra’nın ihtiyacı olan Bafra’nın sosyal yetişmişliğini cevap verecek bir yere dönüştüreceğiz. Belediye Başkanımız Zihni Bey ile istişare ediyoruz. Halle ilgili konuyu da konuşuyoruz. Önündeki bürokratik sorunları çözmeye çalışıyoruz. Baframız önümüzdeki süreç içerisinde çok daha iyi olacak. Irmak seddesini Bafra önemsiyor. Elimizde bir proje var. Bu projenin bir parçasını aldık ve bu sene ve önümüzdeki sene Bafralıların hafta sonlarında gezebileceği hale muhakkak getireceğiz” dedi.

RELATED ARTICLES
spot_img

Diğer Haberler