Pazar, Eylül 24, 2023
spot_img
Ana SayfaKent HaberleriBursaSAĞLIKLI KENTLER ‘İŞ GÜVENLİĞİ’ İÇİN TOPLANDI

SAĞLIKLI KENTLER ‘İŞ GÜVENLİĞİ’ İÇİN TOPLANDI

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği (SKB) ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nce bu yıl ilki düzenlenen ‘Yerel Yönetimlerde İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı’ başladı. 3 gün sürecek konferansta; ilgili bakanlık ve belediyelerin bürokratlarıyla akademisyenler, ‘iş güvenliği’ konusundaki bilgi ve birikimlerini SKB’ye üye belediyelerin temsilcileriyle paylaşacak.

Almira Otel’de organize edilen konferans, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdülkadir Karlık’ın açılış konuşmasıyla başladı. Yaptığı konuşmada, Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak insan merkezli yönetim anlayışını benimsediklerini, vatandaşların sorun ve ihtiyaçlarına öncelik vererek hizmetlerde eşitliği ilke edinen bir titizlikle çalışmaları sürdürdüklerini ifade eden Başkanvekili Karlık, hizmetlerin sürdürülebilirliği noktasında iş sağlığı ve güvenliğini birinci öncelikli konu olarak belirlediklerini söyledi. Bu nedenle ilki bu yıl yapılan ‘Yerel Yönetimlerde İş Sağlığı ve Güvenliği’ konferansını düzenlediklerini, SKB’ye üye belediyelerin temsilcilerini Bursa’ya davet ettiklerini belirten Başkanvekili Karlık, “İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin daha etkin, verimli yürütülmesi, mevzuat ve bilgi eksikliklerinin giderilmesi, iyi uygulama örneklerinin incelenmesi amacıyla böyle bir organizasyona gittik. 60 üyesi bulunan SKB’yle işbirliği içerisinde planladığımız ‘Yerel Yönetimlerde İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı’ hayırlara vesile olsun. Sizleri Bursa’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

3 oturumda 3 gün olarak planlanan konferansın birinci oturumunda ‘Güvenlik Kültürü’, ‘İş Sağlığı ve Güvenliği Mevzuatı’nın Getirdikleri’ ve ‘Yerel Yönetimlerde İSG Sistemi ve Temel İlkeleri’ masaya yatırılacak. 2. oturumda ‘İş Sağlığı ve Güvenliği Profeslonelleri’ ve ‘Yerel Yönetimlerde Denetim Mekanizmasının İşleyişi’, 3. oturumda da ‘Yuvarlak Masa Toplantısı Sonuç Bildirgesi Sunumu’ ve ‘Yerel Yönetim Kadrolarının Sistemdeki Yeri, Yükümlülükleri’ konuları tartışılacak. Konferansta, akademisyenler ve ilgili bakanlık ile belediye bürokratları konu başlıkları çerçevesinde katılımcılarla deneyimlerini paylaşacak.

21260_FHY_8602_201602111132

RELATED ARTICLES
spot_img

Diğer Haberler