Pazar, Eylül 24, 2023
spot_img
Ana SayfaKent HaberleriBursaBURSA'DA DÖNÜŞÜM SIRASI AKPINAR'DA

BURSA’DA DÖNÜŞÜM SIRASI AKPINAR’DA

Bursa’nın Akpınar ve 1050 Konutlar mahalleleri için düşünülen kentsel dönüşüm projesi yatırımcısını buldu.

Akpınar Derneği yönetimi ile Çukurova Kentsel Dönüşüm İnşaat ve Dış Ticaret Anonim Şirketi prensipte anlaşarak ön sözleşme imzaladı. 2 bin 330 hak sahibinin onayı alınırsa kesin protokol imzalanacak ve bölgede dönüşüm başlayacak.

Akpınar ve 1050 Konutlar mahalleleri için düşünülen kentsel dönüşüm projesi için aranan yatırımcı bulundu. Akpınar Mahallesi Kentsel Dönüşüm Sosyal Dayanışma Derneği yönetimi ile görüşen Çukurova Kentsel Dönüşüm İnşaat ve Dış Ticaret Anonim Şirketi 2 bin 330 hak sahibinin bulunduğu bölge için dernek yönetiminin şartlarını kabul etti. Mimar Şenol Şimşek ve Ensa Gayrimenkul Danışmanı ile birlikte masaya oturan dernek yönetimi, Çukurova Kentsel Dönüşüm İnşaat ve Dış Ticaret Anonim Şirketi ile prensipte anlaşarak ön sözleşme imzaladı. Büyükşehir Belediyesi, kentsel dönüşüm için yüzde 95 oranında mutabakatı şart koşmuş ve vatandaş taleplerinin yerine gelmesi için hak sahiplerini bir araya getirerek bir bir taleplerini almıştı.

PROTOKOL İMZALANACAK

Projenin hayata geçirilmesi için aranan yatırımcının bulunduğunu belirten Pınar Mahallesi Kentsel Dönüşüm Sosyal Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Tunçer, Büyükşehir Belediyesi’nin sunduğu proje üzerinde hak sahiplerinin isteği doğrultusunda revizyon yapıldığını belirtti. Projeyle ilgili hak sahiplerine mart ayı içinde sunum yapılacağını kaydeden Tunçer, 2 bin 330 hak sahibinin onayı alındıktan sonra şirket ile protokolün imzalanacağını söyledi. İmzalanan ön sözleşme maddelerini hak sahipleriyle paylaşmak için 7 Şubat Pazar günü Akpınar Kültür Merkezi’nde toplanacaklarını ifade eden Tunçer, “Akpınar kat maliklerinin cebinden 1 lira dahi çıkmayacak. Binalar yıkılmadan evlere başlanacak ve en önemlisi nüfus yoğunluğunun artmamasını istedik” dedi.

Kaynak: Bursa Hakimiyet

DERNEĞİN-FOTOĞRAFLARIN-TAMAMI-145 DERNEĞİN-FOTOĞRAFLARIN-TAMAMI-139 DERNEĞİN-FOTOĞRAFLARIN-TAMAMI-113 uygulanacak-proje-1 (1)

RELATED ARTICLES
spot_img

Diğer Haberler