Pazar, Eylül 24, 2023
spot_img
Ana SayfaKent HaberleriAntalyaANTALYA'DA ARTIK SULAR KESİLMEYECEK

ANTALYA’DA ARTIK SULAR KESİLMEYECEK

Antalya Büyükşehir Belediyesi Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü (ASAT), ilçelerdeki su kesintilerini tamamen yok edecek 11 dev jeneratörü kurmaya başladı. Enerji kesintilerinden kaynaklanan su kesintilerini tarihe gömecek olan konteynır büyüklüğündeki jeneratörler arasında bir ilçenin elektrik ihtiyacını karşılayacak kapasitede olanlar da bulunuyor.
OTOMATİK DEVREYE GİRECEK
3 milyon 348 bin liraya mal olan dev jeneratörler dizel yakıtla çalışıyor. Aralarında 1600 KWA gücünde, 20 ton ağırlığında ve 3 bin litre yakıt deposuyla bir ilçenin elektrik enerjisini üretebilecek kapasiteye sahip jeneratörler de bulunuyor. Jeneratörler elektrik kesintisi yaşanınca, otomatik olarak devreye girerek içme suyu ve arıtma tesislerinin kesintisiz olarak çalışmasını sağlayacak.
DOĞAL AFETLERDE İLÇELERE ELEKTRİK VEREBİLECEK
Böylelikle ilçelerde yıllardır süregelen elektrik kesintisinden dolayı meydana gelen su kesintisi sorunu da çözüme kavuşmuş olacak. Özellikle deprem ve doğal afet durumlarında da şebekeye elektrik üretebilecek şekilde tasarlanan jeneratörlerin donanımları ve yapıları en soğuk ve en sıcak iklim koşullarında da çalışabilecek şekilde tasarlandı.
DEV JENERATÖRLER İLÇELERDE
Elektrik kesintilerinden dolayı meydana gelen su kesintilerini önleyecek jeneratörler, Kaş Saklıkent İçme Suyu Üretim Tesisi, Alanya Konaklı İçme Suyu Üretim Tesisi, Termessos İçme Suyu Üretim Tesisi, Manavgat Avrupa Birliği İçme Suyu Üretim Tesisi, Akseki Süleymaniye İçme Suyu Üretim Tesisi, Aksu Yurtpınar İçme Suyu Üretim Tesisi, Akseki Süleymaniye İçme Suyu Üretim Tesisi, Elmalı Kazanpınar İçme Suyu Üretim Tesisi, Aksu Tigem İçme Suyu Üretim Tesisi, Manavgat Kızılot İçme Suyu Üretim Tesisi ve Akseki Süleymaniye İçme Suyu Üretim Tesisi’ne teslim edildi.

basın haber foto-asat'tan ilcelere jenarator (1) basın haber foto-asat'tan ilcelere jenarator (2)

RELATED ARTICLES
spot_img

Diğer Haberler