Perşembe, Mart 30, 2023
spot_img
Ana SayfaKent HaberleriAnkaraBANDA ACEH'TEN ANKARA'YA KENTSEL DÖNÜŞÜM ZİYARETİ

BANDA ACEH’TEN ANKARA’YA KENTSEL DÖNÜŞÜM ZİYARETİ

2004 yılında yaşanan tsunami felaketinde 130 bin insanını kaybeden Endonezya’nın Banda Aceh şehri, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği kentsel dönüşüm deneyimlerinden yararlanacak.
Endonezya’nın Aceh bölgesinin en büyük şehri olan Banda Aceh’in Belediye Başkanı Illıza Sa’aduddın Djamal ve beraberindeki heyet, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği Dikmen Vadisi, Kuzey Ankara gibi kentsel dönüşüm projelerini ve uygulamalarını yerinde görüp Büyükşehir Belediyesi yetkililerinden bilgi aldı.
9.1 büyüklüğünde deprem ile ardından meydana gelen tsunaminin yaşandığı Banda Aceh’te, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin kentsel dönüşüm uygulamalarını kendi ülkelerinde de gerçekleştirmek isteyen Banda Aceh Heyeti, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Asım Balcı tarafından kabul edildi.
Görüşmede, Banda Aceh heyeti adına Belediye Başkanı Illıza Sa’aduddın Djamal, ilk kez geldiği Ankara’yı çok beğendiklerini ifade etti.
Özellikle kentsel dönüşüm projelerinden çok etkilendiklerini belirten Başkan Djamal, Türkiye’deki belediyelerle teknik işbirliği gerçekleştirmek istediklerini vurguladı ve özellikle de Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden, ülkelerinde gerçekleştirecekleri kentsel dönüşüm projeleri için destek istedi.
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Asım Balcı da Banda Aceh heyetine Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak her konuda yardımcı olabileceklerini söyledi.
Sıcak bir atmosferde gerçekleşen görüşmede, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Asım Balcı, heyete Başkan Gökçek’in imzasının bulunduğu çini tabak takdim ederken, Banda Aceh Belediye Başkanı Djamal da 2004 yılındaki tsunami felaketinden kurtulan kadınların el emeğiyle yaptıkları çantayı Asım Balcı’ya sundu.
HAK_7515

HAK_7552

HAK_7490

RELATED ARTICLES
spot_img

Diğer Haberler