Pazar, Eylül 24, 2023
spot_img
Ana SayfaKent HaberleriİstanbulBAN-Kİ MOON’DAN BAŞKAN TOPBAŞ’A ZİYARET

BAN-Kİ MOON’DAN BAŞKAN TOPBAŞ’A ZİYARET

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, G-20 Zirvesi için Türkiye’de bulunan BM Genel Sekreteri Ban-Ki Moon ile çalışma toplantısında bir araya geldi.

İstanbul’da yapılan toplantıda Kadir Topbaş’ın Dünya Başkanlığı görevini sürdürdüğü Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler (UCLG) Teşkilatı ile Birleşmiş Milletler ’in ortaklaşa sürdürdüğü çalışmalar ele alındı. Toplantıda Birleşmiş Milletler tarafından Dünya çapında sürdürülen ve İstanbul Maratonu’nun bu yılki ana temasını oluşturan “Kadına Karşı Şiddete Dur De” kampanyasının İstanbul’da yapılacak kapanış töreni hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.C77T0762

Yaklaşık 1 buçuk saat süren toplantıda Suriyeli göçmenlerin şehirler üzerindeki etkisi detaylı olarak ele alınırken, 2016 yılının Mayıs ayında İstanbul’da yapılacak olan Birleşmiş Milletler İnsani Zirvesi ile ilgili hazırlıklar da konuşuldu.

Topbaş görüşmeye ilişkin yaptığı açıklamada BM kalkınma hedefleri başta olmak üzere tüm küresel sorunlarda yerel yönetimlerin çözüm ortağı olması hususunda BM Genel Sekreteri Ban- Ki Moon ile fikir birliği içinde olduklarını belirtti.

 

RELATED ARTICLES
spot_img

Diğer Haberler