Çarşamba, Mart 22, 2023
spot_img
Ana SayfaKent HaberleriBursaBüyükşehirden Bursa'ya bir spor tesisi daha

Büyükşehirden Bursa’ya bir spor tesisi daha

Hizmete aldığı spor tesisleriyle 7’den 70’e herkese yürüme mesafesinde spor yapma imkanıyla buluşturan Büyükşehir Belediyesi, Yıldırım’a yenisini kazandırmak için temel attı. Kazım Karabekir Mahallesi’nde inşa edilecek spor tesisinin temel atma töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yıldırım’ın tüm bölgelerinde planlanan ve Bursa’nın marka kimliğine katkı sağlayacak yatırımları bir bir hayata geçirdiklerini söyledi.

Attığı her adımda ‘sağlıklı bir kent için sağlıklı birey’ anlayışını uygulayan Büyükşehir Belediyesi, 17 ilçede olduğu gibi Yıldırım’da da spor tesislerine yenilerini ekliyor. Bursa’nın hemen hemen tüm bölgelerinde hizmete alınan 200’ü aşkın sahayla her yaştan bireyi sporla tanıştıran Büyükşehir Belediyesi, Kazım Karabekir Mahallesi’nde 4-5 ay sonra hizmete alınacak bir spor tesisine daha başladı. Mahalle halkının yoğun ilgi gösterdiği temel atma törenine; Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, AK Parti Milletvekili Hüseyin Şahin, Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın, Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı (BASKF) Cemal Vardar ve Kazım Karabekir Mahallesi Muhtarı Yılmaz Altıntaş katıldı.

Kompleks şeklinde olacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yıldırım’a ayrı bir sevgi duyduklarını ifade etti. Girdikleri her seçimde ilçe halkının büyük desteğiyle karşılaştıklarını, bölgeye vefa borçlu olduklarını dile getiren Başkan Altepe, ilçenin her bir bölgesinin marka şehir Bursa’ya yakışacak yatırımlarla donatılacağını söyledi. Yatırım yaptıkları alanların en önemlilerinden birinin spor olduğunu kaydeden Başkan Altepe, ilçeyi yeni bir spor tesisiyle daha tanıştıracak olmanın kendilerini heyecanlandırdığını belirtti. Kazım Karabekir Mahallesi’nde inşa edilecek komplekste spor sahalarının, sosyal alanların, idari ve takım binalarının, kafeteryaların, parkların bulunacağını kaydeden Başkan Altepe, “Her şeyin en iyisini en kalitelisini yapıyoruz. İnşallah burada da prensibimizi uygulayacağız. Tesisimiz tamamlandığında, bölgeye ayrı bir prestij katacak. Marka kent Bursa kimliği yapılan yatırımla biraz daha belirginleşecek” dedi.

“Tüm planlamalar yapıldı”

Başkan Altepe, yeni dönemde Yıldırım’ın karış karış planlandığını kaydetti. Yatırım yapılacak boş alanları ve kamulaştırılacak binaları belirlediklerini, yasal prosedürler yerine getirildikten sonra bir bir harekete geçtiklerini vurgulayan Başkan Altepe, “Bizler kavgaya değil gönüller yapmaya, eserler bırakmaya geldik. Onun için çalışıyoruz, sonuna kadar da çalışacağız. Bize her zaman destek olan Yıldırım halkına ne kadar hizmet etsek azdır. Hangi mahalleye ne kazandırabiliriz, nereye ne tesisi yapabiliriz sürekli bunları düşünüyoruz. Sosyal ve yeşil alanlar, bölgeye değer katacak tesislerin yapılması konusunda bölgeleri belirledik. Alt ve üst yapısıyla, marka kent Bursa doğrultusunda Yıldırım’ın tüm bölgelerinde çalışmalar başlattık” diye konuştu.

Başkan Altepe’ye teşekkür

AK Parti Milletvekili Hüseyin Şahin ise, Bursa Büyükşehir Belediyesi uygulamalarının Ankara’daki spor toplantılarında sürekli örnek olarak gösterildiğini kaydetti. Katıldıkları hemen her toplantıda bu yaklaşıma şahit olmaktan gurur duyduklarını ifade eden Şahin, Bursa’ya katkılarından dolayı Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın da spor yatırımlarıyla kentin yaşam kalitesinin yükseldiğini belirtti. Yapılan yatırımlar nedeniyle Bursa’nın adeta bir spor kenti kimliğine büründüğünü ifade eden Aydın, alt yapı ve imardan sonra sosyal anlamda da Türkiye’ye örnek uygulamaları nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

BASKF Başkanı Cemal Vardar da, artık Büyükşehir Belediyesi’nce Bursa’ya kazandırılan spor tesisi sayısını karıştırdığını vurgulayarak, spora katkılarından dolayı Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

Törende Kazım Karabekir Mahallesi Muhtarı Yılmaz Altıntaş da selamla konuşması gerçekleştirdi. Konuşmaların ardından protokol üyeleri, butona basarak temele ilk harcı koydu.

RELATED ARTICLES
spot_img

Diğer Haberler