Çarşamba, Eylül 27, 2023
spot_img
Ana SayfaKent HaberleriBursa52. Sosyal Tesis Zafer Parkı'na

52. Sosyal Tesis Zafer Parkı’na

Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’nın huzurunu sağlamak için şehrin her bölgesinde sayılarını artırdığı sosyal tesislerin 52.’si, Zafer Mahallesi’ndeki yeni belediye binası yerleşkesinde halkın hizmetine sunuldu.

Açılış nedeniyle tesis alanında düzenlenen törene; Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin yanı sıra AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, Bursa Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği (BESOB) Başkanı Arif Tak, siyasi partilerin temsilcileri, belediye bürokratları ve vatandaşlar katıldı.

22 yıllık hayal gerçek oldu

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Zafer Mahallesi’ne sosyal tesis kazandırmaktan mutluluk duyduklarını belirtti. Bursa’nın kalbinde yer alan mahalleye belediye binası yapmanın ve çevre düzenlemeleriyle birlikte bölgenin tam anlamıyla sosyal merkez olmasının 1994 yılından beri düşledikleri hayal olduğunu kaydeden Başkan Altepe, “22 senedir takip ettiğimiz bir projeydi ve şükürler olsun hayata geçirdik. Belediye binasını açmak üzereyiz. 12 bin metrekarelik park alanı tamamlandı. Sosyal tesisimizin de açılışı gerçekleşti. Ne mutlu bizlere. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Zafer, Namık Kemal, Elmasbahçeler, Davutdede ve Anadolu mahallelerimize, Bursamıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

3.5 milyon TL’ye mal oldu

Başkan Altepe, bu tesisin de diğer tesislerde olduğu gibi Bursalıların uygun fiyatlarla kaliteli hizmeti aile boyu alabilecekleri mekanlardan biri olacağını ifade etti. Her alanda gerçekleştirdikleri hizmetlerle Bursalıların mutluluğunu esas aldıklarını, sosyal tesislerle aile ortamını kurarak toplumsal huzurun gerçekleşmesine katkıda bulunduklarını söyleyen Başkan Altepe, bu hedeflerle hayata geçirilen Zafer Sosyal Tesisleri ve park alanı için 3.5 milyon TL harcama yaptıklarını söyledi. Halka açık tesislerin BURFAŞ tarafından işletileceğini ifade eden Başkan Altepe, “Halkımızın en çok mutlu eden hizmetlerin başında sosyal tesisler geliyor. Burası da inşallah bölge için huzur kaynağı olacak. İnsanımızın rahatlıkla gelebileceği, dede-torun, baba-çocuk herkesin hoşça vakit geçirebileceği, çay ve kahvesini yudumlayabileceği, yemeğini yiyebileceği yer olacak” diye konuştu.

Bursa’nın yeni cazibe merkezi

Başkan Altepe, yapılacak ilave yatırımlarla birlikte bölgenin cazibe merkezi olacağını anlattı. Bir ucu Osmangazi’de diğer ucu Yıldırım’da olan Zafer Parkı için onay alındığını, teleferiğin de buraya inmesinin planlandığını vurgulayan Başkan Altepe, çevre düzenlemeleriyle birlikte bölgede hızlı bir dönüşümün başlayacağını kaydetti. Başkan Altepe, “Dönüşerek gelişim için bu yatırımların yapılması gerekiyor. Her yapılan yatırım, hareketi tetikliyor” şeklinde konuştu.

Törende konuşan Zafer Mahallesi Muhtarı Ahmet Karaburun da, mahalleye kazandırdığı hizmetler nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

Alakart restoran ve çay bahçesi olarak hizmet verecek olan Zafer Sosyal Tesisleri, toplam 450 metrekarelik alana konuşlandırıldı. Belediye personelinin de yararlanacağı tesislerde; 150 metrekarelik restoran alanı, 100 metrekare mutfak, bulaşık yıkama tesisi, VIP salon ve WC’ler bulunuyor.

RELATED ARTICLES
spot_img

Diğer Haberler