Salı, Eylül 26, 2023
spot_img
Ana SayfaKent HaberleriAnkaraAnkara parkları film platosu gibi

Ankara parkları film platosu gibi

Büyükşehir Belediyesi’nin, adeta doğal film platosu haline gelen rekreasyon alanları ve parkları, evliliğe adım atan gençlerin bu özel günlerini ölümsüzleştirmek için ilk tercihleri haline geldi.

Parklar, tatile çıkamayan Ankaralıların da serinlemek ve piknik yapmak için ilk adresi oluyor.

Başkentliler, yazın en sıcak günlerinin yaşandığı şu günlerde Büyükşehir Belediyesi’nin rekreasyon alanları ve parklarının yolunu tutuyor. Mavi Göl, Mogan Park, Göksu Park, Harikalar Diyarı, Dikmen Vadisi, Kuzey Yıldızı gibi rekreasyon alanları hafta içinde de ziyaretçi akınına uğrarken, piknik alanlarında da hafta sonlarında doluluk oranı artıyor.

 

-PARKLAR, “DOĞAL FİLM PLATOSU” GİBİ

Büyükşehir Belediyesi’nin rekreasyon alanları ve parkları sadece piknik yapanların değil, aynı zamanda evlilik öncesinde genç çiftlerin de gelecek kuşaklara en mutlu anlarını taşıyabilecekleri fotoğraf karelerinin çekildiği yerler oluyor.

Önceleri spot ışıklarının ısıttığı stüdyo ortamında çekilen düğün fotoğrafları son yıllarda Dikmen Vadisi, Göksu Park, Mogan Park, Mavi Göl, 50 Yıl Parkı, Harikalar Diyarı, Kuzey Yıldızı gibi yeşil ile mavinin buluştuğu doğal ortamlarda çekiliyor.

Stüdyo ortamı yerine Büyükşehir Belediyesi’nin adeta “doğal bir film platosu” görünümündeki rekreasyon alanları ve parklarını fotoğraf çektirmek için tercih eden genç çiftler, kuş sesleri ile ağaçların serinliği altında, evlilik öncesi en güzel anlarını fotoğraf karelerine yansıtıyor.

 

-“DİKMEN VADİSİ’NDE FOTOĞRAF ÇEKİMİ UNUTULMAZ”-

Büyükşehir Belediyesi’nin “rüya” gibi rekreasyon alanlarından ilki olan Dikmen Vadisi’ne damatlık ve gelinlikleriyle gelen Taykara çifti, Dikmen Vadisi’ni “doğal bir film platosu” gibi gördüklerini dile getirdiler. Gelin adayı Ceyda Taykara, klasik stüdyolardan çıkıp Dikmen Vadisi gibi harika bir ortamda video-fotoğraf çekimi yapmanın, oldukça eğlenceli ve aynı zamanda da unutulmaz olduğunu söyledi.

Damat Sait Taykara da Dikmen Vadisi’ni, doğal güzelliklerin bir arada olduğu, fotoğrafa çok uygun bir ortam olması nedeniyle tercih ettiklerini kaydetti.

 

-GÖKSU PARK, GELİN-DAMATLARLA DOLUP TAŞIYOR

Büyükşehir Belediyesi’nin doğal stüdyo ortamlarından biri olan Göksu Park da yine çiftlerin evliliğe imza atma törenlerinden önce mutluluklarını kayıt altına aldıkları yerlerden biri olmaya devam ediyor. Göksu Park’a gelen çiftlerin görüşleri ise şöyle:

Kübra Çıbık: Göksu Park, bütün çiftlerin ortak seçimi. Fotoğraflarımızın çok güzel çıkacağını düşündüğümüz için ayrıca yeşil alanı bol, o yüzden burayı tercih ettik.

Ömer Çıbık: Ben Ankara’nın yabancısıyım, gurbetten geliyorum. Burada fotoğraf çektirmeyi eşim istedi. Göksu Park, gerçekten çok güzel.

Fatmunur Aydoğan: Göksu Park gayet güzel, fotoğraf ortamı için çok uygun bir yer. Çok beğendim.

Serkan Aydoğan: Burada çok doğal bir ortam var.Yol manzaralı, bahşiş istemeye birileri gelmiyor, güvenlik çok iyi durumda.

Lila Karapınar: Burayı çok beğendim çok güzel.

Ahmet Karapınar: Daha doğal olduğu için burasını tercih ettik, fotoğraflarımız da muhakkak ki çok daha güzel çıkacak.

Esra Ballı: Ben Ankara’da oturuyorum, zaten sürekli olarak piknik için geldiğimiz bir yerdi Göksu Park. Her açıdan baktığımız zaman, ailelerin piknik tercihi açısından da gayet güzel nezih bir ortamı var Göksu Park’ın. Burada fotoğraf çektirmeyi bu yüzden tercih ettik.

Mehmet Ali Ballı: Konya’dan geliyorum, çok güzel bir yer; doğal manzarasıyla, yaşayanlarıyla çok hoş bir ortam. Eşim burada fotoğraf çektirmeyi çok arzu etti, onun için geldik, çok memnun oldum. Herhangi bir şikayetimiz yok, her şey gayet güzel.

RELATED ARTICLES
spot_img

Diğer Haberler