Salı, Ekim 3, 2023
spot_img
Ana SayfaFoto GaleriCennetten kareler

Cennetten kareler

İzmir Kuş Cenneti’nin tanıtımı amacıyla bu yıl ilk kez düzenlenen Ulusal Foto Safari kapsamındaki fotoğraf yarışması sonuçlandı. Türkiye’nin farklı köşelerinden gelen doğa ve kuş fotoğrafçılarının objektiflerine yansıyan kareler ‘cennetin’ güzelliğini gözler önüne serdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) İzmir Şube Müdürlüğü ve İzmir Kuş Cennetini Koruma ve Geliştirme Birliği (İZKUŞ) işbirliğinde 3-5 Nisan tarihleri arasında düzenlenen “Yaban Hayatı” konulu foto safari Türkiye’nin farklı köşelerinden doğa ve kuş fotoğrafçılarını İzmir’de buluşturdu. Türü tehlike altındaki çok sayıda kuş türüne ev sahipliği yapan ve dünyanın sayılı kuş sulak alanlarından İzmir Kuş Cenneti’nde 3 günlük foto safarinin ardından düzenlenen yarışma sonuçlandı. Foto muhabiri ve doğa fotoğrafçısı Aykut Fırat, doğa fotoğrafçıları Okyay Bulut, Zafer Kurnuç, Serhat Tigrel, Ömer Furtun, gazeteci ve fotoğraf sanatçısı Lütfü Dağtaş ile DMKP İzmir Müdürlüğü temsilcisi Elif Karabulut’tan oluşan Seçici Kurul, 119 fotoğraf arasından ilk 3 derece ile 7 mansiyon ve 15 sergilenmeye değer eserleri belirledi.

Değerlendirme sonucunda “Küçük Ak Balıkçıl” fotoğrafıyla Cahit Ağcal birinci, “Uzunbacak Kuşu” fotoğrafıyla Levent Özerbil ikinci, “Yeşilbaş Kuşu” fotoğrafıyla Onur Keskin üçüncü oldu.

H.Çağlar Güngör, Murat Yılmaz, Göksel Alpaslan, Cahit Ağcal, Kadir Balcıner, Göksel Alpaslan, Sezai Göksu mansiyon ödülü aldı. Kumral Kepkep, M.Ali Öktem, M.Ali Öktem, Caner Şahin, Cahit Ağcal, Serkan Eğrilmez, İbrahim Çanakçı, Mehmet Tığdemir, Bülent Öztürk, Selami Oral, Selami Oral, Selami Oral, H.Çağlar Güngör, Sezai Göksu, Levent Özerbil’in fotoğrafları ise sergilenmeye değer bulundu. Foto safari fotoğraflarından oluşan serginin tarihinin www.izmirkuscenneti.gov.tr internet adresinden duyurulacağı bildirildi.

RELATED ARTICLES
spot_img

Diğer Haberler