Salı, Eylül 26, 2023
spot_img
Ana SayfaKent HaberleriİstanbulBüyük Mecidiye Camisi yeniden ibadete açıldı

Büyük Mecidiye Camisi yeniden ibadete açıldı

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından restore edilen Ortaköy’deki Büyük Mecidiye Camisi’nin açılışını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş yaptı.

Açılışa Başbakan Erdoğan ve Başkan Topbaş’ın yanı sıra Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Vakıflar Genel Müdürü Adnan Ertem, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile çok sayıda davetli ve vatandaş katıldı.

Katılımcılarla birlikte cuma namazını camide kılan Başbakan Erdoğan ve Başkan Topbaş, namazın ardından camiyi gezerek restorasyon hakkında bilgi aldı.

Konuşmaların ardından Başbakan Erdoğan ve Başkan Topbaş, Mecidiye Camisi’nin açılış kurdelesini protokol üyeleriyle kesti.

Açılışına ardından Başkan Topbaş Ortaköy sahil kenarında bulunan kefelerin birine giderek Ak Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ile birlikte kahve içti. Başkan Topbaş daha sonra Çırağan Taksi Durağı’na giderek taksicilerle bir süre sohbet etti.

RELATED ARTICLES
spot_img

Diğer Haberler