Perşembe, Eylül 28, 2023
spot_img
Ana SayfaKent HaberleriAntalyaAkdeniz Kent Parkı Açılıyor

Akdeniz Kent Parkı Açılıyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, “Akdeniz Kent Parkı, masmavi havuzları, açık hava sineması, engellilere özel alanları, yürüyüş yolları ve spor alanları ile Antalya’ya çok yakıştı. Doğal yapı bozulmadan inşa edilen park, kentin en gözde yerlerinden biri olmaya aday” dedi.

Akaydın parkla ilgili şu bilgileri verdi: “Akdeniz Kent Parkı ile Antalyalılar dilediklerince dinlenip dilediklerince eğlenebilecekleri sosyal imkanlarla çevrili, 90 bin metrekarelik keyifli bir yaşam alanına sahip oluyor. Antalya Akvaryum ve Mini City’nin yanındaki alanda yapılan park; gezinti yolları, süs havuzları, peyzaj düzenlemeleri, oyun, dinlenme ve seyir alanları ile Antalya’nın ve Konyaaltı’nın çehresini değiştirecek. Akdeniz Kent Park, 7’den 70’e tüm Antalyalılar için benzersiz bir yaşam alanı olacak.”

AÇIK HAVA SİNEMASI VAR

50. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’yle birlikte açılışı gerçekleştirilen açık hava sineması da parkın en gözde yerlerinden biri olacak. Bir yeme içme ünitesi, 1 kafe, 5 büfe ve 5 tuvaletin projelendirildiği park, Antalya’nın en uzun havuzunu bünyesinde barındırıyor.

EMRE AYDIN KONSER VERECEK

Akdeniz Kent Parkı 19 Mart Çarşamba günü saat 16.00’da törenle hizmete açılacak. Ünlü sanatçı Emre Aydın da Akdeniz Kent Parkı açılışında Antalyalılara unutulmaz bir konser verecek. Ücretsiz konsere ve açılış törenine tüm Antalyalılar davetli.

RELATED ARTICLES
spot_img

Diğer Haberler