Çarşamba, Eylül 27, 2023
spot_img
Ana SayfaKent HaberleriBursaBursa’nın trafiği bağlantı yollarıyla rahatlayacak

Bursa’nın trafiği bağlantı yollarıyla rahatlayacak


Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Çelebi Mehmet Bulvarı’nı Yalova-Mudanya-İzmir bağlantı yoluyla entegre ederek, kent içi trafiğe nefes aldıracaklarını açıkladı.

Geçen hafta Acemler-Beşyol kısmı trafiğe açılan Çelebi Mehmet Bulvarı’nın, Gökdere Geçişi, Samanlı ve Esenevler Kavşağı üzerinden doğuya doğru uzatılacağını belirten Başkan Altepe, Yalova- Mudanya- İzmir bağlantı yolunun da Acemler-Yunuseli Kanalı üzerinden Çelebi Mehmet Bulvarı’na bağlanacağını ifade etti. Başkan Altepe, “Yatırımların tamamlanmasıyla birlikte trafik sorunu büyük ölçüde giderilecek” dedi.

Doğu çalışmaları sürüyor
Başkan Altepe, Bursa’nın her alanda çağdaş, ulaşılabilir sağlıklı bir kent olması yolundaki hizmetlere hız kesmeden devam ettiklerini bildirdi. Bu dönemde özellikle ulaşım yatırımlarına, kent içi trafiği rahatlatma yönündeki çalışmalara büyük önem verdiklerini vurgulayan Başkan Altepe, bir kısmı geçtiğimiz hafta trafiğe açılan Çelebi Mehmet Bulvarı’nın Yalova-Mudanya-İzmir bağlantı yoluyla bütünleştirilmesi sonucunda trafiğin de önemli ölçüde rahatlayacağını anlattı. Çelebi Mehmet Bulvarı’nın Acemler- Beşyol kısmının tamamlanarak kullanıma açıldığını, Beşyol’dan Gökdere Geçişi’ne kadarki kısmın inşaatının sürdüğünü kaydeden Başkan Altepe, Gökdere Geçidi, Samanlı ve Esenevler Kavşağı planlarının da uygulama için beklediğini hatırlattı.

Bulvarla bağlantı yolu entegre olacak
Başkan Altepe, Çelebi Mehmet Bulvarı’nı batıdan doğuya kadar tamamladıktan sonra, bulvarı Acemler bağlantısı üzerinden Yunuseli Kanalı’yla Yalova-Mudanya-İzmir bağlantı yoluna aktaracaklarını söyledi. Yalova-Mudanya-İzmir bağlantı yolunun da Filament Kavşağı üzerinden Mudanya Yolu’na, Panayır Kavşağı’ndan da Yalova Yolu’na uzatılacağını ifade eden Başkan Altepe, “Yatırımlarımız hizmete girdiğinde, Bursa’nın merkezi büyük nefes almış olacak” diye konuştu.

350 bina kamulaştırıldı
Başkan Altepe, Çelebi Mehmet Bulvarı’nın hizmete alınabilmesi için bugüne kadar 250 binanın kamulaştırılarak yıkıldığını, yolun Gökdere – Samanlı arasında kalan bölümünde de 100 binanın kamulaştırmasının tamamlandığını kaydetti. Küçükbalıklı bölgesinde kalan kamulaştırma çalışmalarına seçimlerin hemen ardından başlayacaklarının altını çizen Başkan Altepe, “Çalışmalar tamamlandığından Ankara – İzmir yoluna alternatif olacak Çelebi Mehmet Bulvarı, merkezdeki trafik yüklerini de azaltmış olacak” dedi.yol

RELATED ARTICLES
spot_img

Diğer Haberler